Pielgrzymka,  Zapowiedź

Pielgrzymka Śladami bohaterów Trylogii

ŚLADAMI BOHATERÓW TRYLOGII + LWÓW

27–30 sierpnia 2020 r. (4 dni)

DZIEŃ 1

Wyjazd z Trzcinicy  o godzinie 3:00. Przejazd przez Sanok- Ustrzyki Dolne – Krościenko) do – Stanisławowa (Iwano-Frankiwsk – Miasto zostało założone w 1662 r. przez Andrzeja Potockiego, który nadał mu nazwę Stanisławów. Pierwotnie pomyślany jako twierdza do obrony Rzeczypospolitej przed najazdami Tatarów). Czerniowce. (zwiedzanie Starówki) Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Chocima (miejsce dwóch wielkich bitew wojsk Rzeczypospolitej z Turkami (w 1621 i 1673),  W roku 2007 budowla została zaliczona do “siedmiu cudów Ukrainy”). Żwaniec – przepiękna panorama na rzekę Zbrucz. Kamieniec Podolski, zwiedzanie twierdzy (dawniej zwanej także “przedmurzem Chrześcijaństwa” lub “bramą do Polski”. Obronę twierdzy przed Turkami opisał Henryk Sienkiewicz w “Pan Wołodyjowski”).  Skała Podolskiej (twierdza pochodząca z XIV w. Kilkakrotnie zajmowali ją Turcy, niszczyli Tatarzy i Wołosi). Tarnopol.  Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Zbaraż – zwiedzanie Zamku. Krzemieniec – (miejsce ur. Słowackiego) –  Poczajów (Ławra Zaśnięcia Matki Bożej w Poczajowie – najważniejszy ośrodek prawosławnego życia monastycznego na Wołyniu.  Lwów. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg

DZIEŃ 4

Śniadanie. Zwiedzanie Cmentarza Łyczakowskiego i Cmentarza Orląt lwowskich. Zwiedzanie Starówki – (Rynek Główny, Katedra Łacińska, Katedra Ormiańska, Opera). Możliwość Mszy św. Obiad.   Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych.

CENA:  800 zł

Cena zawiera: przejazd autokarem,  3 obiadokolacje, 3 noclegi w hotelach (pok. 2 os), 3 śniadania, 1 obiad, ubezpieczenie KL i NNW, usługa pilota/ przewodnika

Płatne dodatkowo: bilety wstępu oraz inne opłaty obligatoryjne: 400 UHR

Uwaga! Potrzebny paszport. Przy zapisie zaliczka 100 zł.

Zapisy w parafiach – Trzcinica i Żółków