Grupa Intronizacyjna

Za zgodą ks. Proboszcza Jana Gibały w roku 2014, w parafii Jasło-Żółków pw. NSPJ i NSNMP powstała Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Liczba członków wynosiła 21 osób, a animatorką parafialną została wybrana Jadwiga Szpak.

W każdy czwartek podejmowana jest godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu intencjach: intronizacji NSPJ, Ojca Świętego, całej parafii oraz o beatyfikację Sługi Bożej Rozalii Celak – założycielki wspólnot intronizacyjnych.

W ramach przygotowania do parafialnej intronizacji odbył się Dzień Skupienia (18 kwietnia 2015 r.), którego efektem była peregrynacja wizerunku Chrystusa Króla. Rodziny przyjmowały obraz we własnych domach.

7 października 2015 r. odbyła się uroczystość Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa – Króla królów i Pana panów. Mszy Świętej przewodniczył Biskup Senior Kazimierz Górny. Mieszkańcy parafii, a także liczni przedstawiciele różnych zawodów i grup społecznych, przedstawiciele władz lokalnych i parlamentarnych publicznie uznało Jezusa Chrystusa za swego Pana i Króla, zobowiązując się do życia według Dekalogu i Ewangelii. Na pamiątkę przyjęcia w swoim życiu Chrystusa jako Króla, Pana i Boga, każda z grup otrzymała wizerunek z Jego Sercem.Uroczystości poprzedziły trzydniowe rekolekcje przygotowujące parafian do osobistego wyboru Jezusa Chrystusa na Króla własnych serc oraz Intronizacji w rodzinach. Nauki prowadził Ojciec Andrzej Zając, który w czasie Mszy Intronizacyjnej również wygłosił homilię. Doniosłość tego wydarzenia uświetnili swoją obecnością także kapłani z okolicznych parafii oraz zaproszeni goście. Po zakończonej Mszy Św. Ksiądz Biskup udzielił specjalnego błogosławieństwa wiernym zebranym w świątyni.

previous arrownext arrow
Slider

Obecnie Grupa Intronizacyjna liczy 18 członków i spotyka się na modlitwie adoracyjnej w każdy czwartek o godz. 17.00.