Zapowiedź

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

TERMIN: 21.01-28.01.2023r.

wylot z Krakowa lub z Rzeszowa

1 dzień; zbiórka pielgrzymów na lotnisku 8.10. o odlot do Tel Awiw, po odprawie na lotnisku zwiedzanie Jaffa, Yad Vashem, Knesset, wyjazd do Ain Karem – Sanktuarium nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela, zakwaterowanie w hotelu i obiadokolacja, nocleg.

2 dzień; śniadanie; Kościół Malej Arabky, Pole Pasterzy, Betlejem – nawiedzenie Bazyliki Narodzenia oraz Groty Mlecznej, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

3 dzień; śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy na Górę Oliwną – nawiedzenie m. in. Betfage –  miejsce wjazdu Jezusa do Jerozolimy , Górę Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster – Ojcze Nasz, Dominus Flevit – Pan zapłakał, Kościół grobu Matki Bożej, Ogrody Getsemani, Bazylika Agonii Jezusa, przejazd na Górę Syjon chrześcijański – Wieczernik, bazylika zaśnięcia NMP, Kościół św. Piotra –  in Gallicantu, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

4 dzień; śniadanie; Betania, wyjazd do Jerycha – najstarsze miasto świata – Góra Kuszenia i Sykomora (drzewo Zacheusza), pustynia Judzka z widokiem na panoramę Wadi Kelt; przejazd nad rzekę Jordan – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych; przejazd nad Morze Martwe – pobyt z kąpielą, przejazd do hotelu w Betlejem i obiadokolacja.

5 dzień; śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy, wejście przez bramę św. Szczepana do kościoła św. Anny – Sadzawka Betesda, przejście do Klasztoru Biczowania i nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Via Dolorosa, nawiedzenie Bazyliki Bożego Grobu na Kalwarii i miejsca ukrzyżowania Jezusa – Golgota,  wejście do Grobu Pańskiego, Ściana Płaczu; Cardo, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

6 dzień; śniadanie; wyjazd na zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej nad Morzem Śródziemnym z zachowanymi ruinami akweduktu z czasów rzymskich; przejazd do Hajfy  – nawiedzenie sanktuarium maryjnego Stella Maris na Górze Karmel (prorok Eliasz); Kana Galilejska – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, wyjazd na Górę Tabor – nawiedzenie Kościoła Przemienienia Pańskiego; zakwaterowanie i obiadokolacja.

7 dzień; śniadanie, pakowanie bagaży do autokaru; Nazaret – nawiedzenie Groty i Bazyliki  Zwiastowania, Kościół Św. Józefa; wyjazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, przejazd do domu św. Piotra, Tabga – miejsce Cudownego rozmnożenia chleba i ryb w Kafarnaum; rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim i ryba św. Piotra; wyjazd na lotnisko do Tel Avivu, przylot do Krakowa, zakończenie pielgrzymki.

Program może ulec zmianie, według dostępności obiektów oraz kolejności zwiedzania .

Koszt 8 – dniowej pielgrzymki wynosi: 1600 PLN + 580 USD

oraz  wpłaca się przewodnikowi w Ziemi Św.   około 160 USD( kwota wstępów może ulec zmianie ) + przewodnik lokalny 30 USD/

Organizator zapewnia: – przelot samolotem, autokar z klimatyzacją, noclegi w hotelach (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje – obsługę pilota – przewodnika – słuchawki   – bilety wstępu: Sadzawka Betesda, Pater Noster, Kafarnaum, Galicantu, Góra Tabor, Góra Wniebowstąpienia, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, obiad-ryba św. Piotra   – ubezpieczenie kosztów leczenia, NW i bagażu.

Kwota biletów lotniczych może ulec zmianie do czasu wpłaty zaliczki , wtedy tez biuro może podnieść cenie .

Trinity-PL Sp. z o.o.

Lwowska 6,35-959 Rzeszów