XXVI Niedziela Zwykła

1. We wtorek o godz. 18.00 rozpoczęcie przygotowania do bierzmowania dla uczniów klas VII. Na to pierwsze spotkanie zapraszamy także rodziców kandydatów do bierzmowania.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej. Po Nowennie na plebani odbędzie się spotkanie dla osób dorosłych pragnących pogłębić swą wiedzę religijną i biblijną. Serdecznie zapraszamy.

3. W czwartek o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo I-sobotnie. Również w sobotę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwa te, w dni powszednie, rozpoczynamy o godz. 17.30, a po nich zostanie odprawiona Msza św. Zachęcamy do licznego udziału w różańcu dzieci, młodzież jak i dorosłych.

5. Także w sobotę po Mszy św. młodzieżowe spotkanie KSM-u.

6. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca. Składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie i zmiana tajemnic różańcowych. Po południu o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe.

7. Przypominamy, że w dniach 21.01-28.01.2023 r. organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Bliższe informacje na ten temat można znaleźć na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii. Zapisy do końca września w kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

8. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę, na godz. 8.00 prosimy rodziny z ul. Floriańskiej, nr. domów: 86, 88, 96, 98, 100, 102, 104 i 106.

Dodatkowe informacje:

Informujemy, że w ośrodku MOPS-u na ul. Szkolnej 25 istnieje punkt Caritas, gdzie można wypożyczyć bezpłatnie sprzęt rehabilitacyjny: jak wózki, łóżka itp. Zachęcamy osoby zainteresowane do skorzystania z tej oferty.

W sobotę, 8 października odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Szczegółowy program pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej: www.apostolatmargaretka.pl .

Gorąco zachęcamy mieszkańców naszej parafii do głosowania na projekt budowy kortu tenisowego i boiska do gry w siatkówkę przy Szkole Podstawowej nr 7 zgłoszony do Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2023.

Głosowanie już się rozpoczęło i potrwa do 24 października.

Każdy mieszkaniec Jasła, który ukończył 13 lat może zagłosować na projekt nr 12 – pod hasłem: „Chcę uprawiać sport tu, gdzie mieszkam! Rozwój infrastruktury sportowo rekreacyjnej.”

Głosować można na stronie www.konsultacje.um.jaslo.pl lub osobiście:

• w Szkole Podstawowej nr 7 w Jaśle w godz. 13.30 – 14.30
  • w Urzędzie Miasta w Jaśle
  • w Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej
  • w domach osiedlowych (wyznaczony termin).

Realizacja projektu nr 12 umożliwi aktywne i zdrowe spędzanie czasu dzieciom, młodzieży i dorosłym z naszego osiedla, będzie miała wpływ na ożywienie życia społecznego, aktywizację i integrację lokalnej społeczności.

Aby ułatwić głosowanie, na stoliku przy wyjściu z kościoła są wyłożone ulotki, z których można skorzystać przy oddawaniu swojego głosu.