Galeria,  Wydarzenia

Czuwanie przy Bożym Żłóbku

Kolędy nie tylko należą do naszej historii, lecz poniekąd tworzą naszą historię narodową i chrześcijańską. Trzeba, ażebyśmy tego bogactwa nie zagubili. – Jan Paweł II

W naszym kościele 2 lutego odbył się Wieczór kolęd, czyli uroczyste zakończenie okresu kolędowania. W wydarzeniu tym wzięły udział nasze parafialne grupy muzyczne. Tego wieczoru mieliśmy zaszczyt wsłuchać się we wspaniałe brzmienie kolęd takich, jak: Gloria zawołajmy, W górę gwiazda oraz Narodził się Jezus Chrystus w wykonaniu chóru parafialnego Cantores.

Również mieliśmy przyjemność wysłuchać zespołu parafialnego, który w piękny sposób wykonał kolędy takie, jak: Adeste Fideles, Święta Panienka, Nad Betlejem oraz w wersji instrumentalnej Gdy śliczna Panna.

Tego wieczoru nie mogło również zabraknąć naszej młodzieży, a dokładnie Scholi parafialnej, która z  zapałem wyśpiewała piękne XVII-wieczne, jak i współczesne kolędy. W ich wykonaniu mogliśmy usłyszeć: Złota Jerozolima, Pieśń Świąteczna, Oj Maluśki i barwne Bracia patrzcie jeno. Pomiędzy tymi wykonaniami wszyscy obecni również mieli okazję wspólnie zaśpiewać najstarsze i najbardziej znane kolędy.

[Klaudia Bułaś]