Uroczystość Chrystusa Króla

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla – święto patronalne Akcji Katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można się jeszcze zaopatrzyć w Torby Miłosierdzia przygotowane prze Caritas naszej diecezji.

2. Nabożeństwo za zmarłych w dni powszednie codziennie po Mszy św. wieczornej.

3. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej i spotkanie grupy Emaus, a czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W czwartek o godz. 17.00 w salce parafialnej spotkanie dla pielgrzymów udających się w styczniu do Ziemi Świętej z przedstawicielami Biura Pielgrzymkowego. Przy tej okazji będzie możliwość dokonania pozostałej części wpłaty za udział w pielgrzymce.

5. W sobotę święto św. Andrzeja Apostoła.

6. W przyszłą niedzielę – I niedziela miesiąca. Składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie i zmiana tajemnic różańcowych. W tym dniu rozpoczynamy także Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy Bożego Narodzenia i na końcu czasów.

7. Również w przyszłą niedzielę będziemy gościć u nas przedstawicieli parafii ze Świecan wraz ze swym duszpasterzem, którzy wspólnie budują nowy kościół. Po Mszy św. będą oni zbierali do puszek ofiary na budowę swojej świątyni. Bardzo prosimy o życzliwość i wsparcie na ten cel.

8. W tym roku Siostry Wizytki przeżywają jubileusz 100-lecia kanonizacji siostry Małgorzaty Marii Alacoque, propagatorki nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej okazji w dniach od 8 do 11 grudnia w naszej parafii będziemy przeżywać rekolekcje parafialne. Bliższe informacje na ten temat zostaną podane w przyszłym tygodniu.

9. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę, na godz. 8.00, prosimy rodziny z ulicy Wodnej numery: 7, 9, 10, 11, 12, 14.