IV Niedziela Wielkanocna

1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Na Mszy św. o godz. 11.00 uczniowie klas IV będą przeżywać rocznicę I Komunii świętej. O godz. 14.30 na plebani spotkanie Akcji Katolickiej.

2. W poniedziałek serdecznie zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwa fatimskie. O godz. 19.00 zostanie odprawiona przez zaproszonego kapłana, uroczysta Msza św. z kazaniem tematycznym. Po Mszy procesja fatimska z figurą Matki Bożej dookoła kościoła połączona z modlitwą różańcową. W tę modlitwę pragniemy włączyć także nasze osobiste intencje, które można zapisać na stronie internetowej parafii lub złożyć w zakrystii bezpośrednio przed nabożeństwem. Na nabożeństwo prosimy zabrać z sobą lampiony lub świece. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału.
Intencje, które będą wymadlane podczas najbliższego nabożeństwa fatimskiego można wysłać tutaj.

3. W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do MB i spotkanie grupy Emaus.

4. Sakramentu połączona z nabożeństwem majowym. O godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII SP i III Gimnazjum.

5. W piątek o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII SP.

6. W przyszłą niedzielę, III niedziela miesiąca. Składka na prace inwestycyjne w parafii –spłatę organów. O godz. 15.00 na plebani spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

7. Przypominamy, że są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Torunia, Lichenia i Kalisza oraz do Ziemi Świętej. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

8. Księża Saletyni z Dębowca zapraszają na uroczystości odpustowe w dniach od 17 do 19 maja.

9. Zbliża się czas wakacji. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z turnusów wakacyjnych organizowanych przez duszpasterstwo naszej diecezji. Są organizowane turnusy dla dzieci, młodzieży, KSM-u, Oazy (zapisy do 14 maja), RAM-u, ministrantów i lektorów. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej. Zapisy w kancelarii parafialnej.

10. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę, na godz. 8.00, prosimy rodziny z ul. Wojska Polskiego, numery parzyste od 42 do 48.