Zapowiedź

RAM – wszystko blisko

Jak co roku, Ruch Apostolstwa Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej organizuje wakacyjne turnusy rekolekcyjne. W tym roku będą to turnusy o różnej specyfice i dla różnych grup wiekowych.

I turnus – młodzież gimnazjalna po Sakramencie Bierzmowania

06-13 lipca

LIPINKI

Pobyt w Diecezjalnym Ośrodku Profilaktyki i Wychowania im. Świętego Józefa. Czas rekolekcji połączony  z aktywnym wypoczynkiem, w czasie którego, można się bawić, poznawać miejscowe zabytki, a także przyrodnicze walory tego miejsca, które niewątpliwe zachęcają do takiej formy wypoczynku. W Planie wypoczynku: zwiedzanie Karpackiej Troi, trasy „kwatery dowodzenia” i schron w Stępinie, oraz zwiedzanie zapory w Klimkówce jak i zażywanie kąpieli na strzeżonym kąpielisku nad tymże zalewem (ten punkt uzależniony jest od warunków pogodowych). Zaplanowane są również wyjścia w teren Pogórza Środkowo-Beskidzkiego.
Turnus poprowadzi: ks. Tomasz Świętoń i ks. Szczepan Węglowski, oraz wspaniała ekipa młodych wychowawców i animatorów.

II turnus – maturzyści i studenci

15-22 lipca

MAJDAN SOPOCKI

Zamieszkujemy obóz harcerski na skraju roztoczańskiego lasu. W planie (oprócz programu rekolekcyjnego) zwiedzanie perełek Roztocza: Rezerwat Czartowe Pole, Szumy nad Tanwią, punkt widokowy w starym kamieniołomie, zwiedzanie Krasnobrodu i Zamościa/między innymi wizyta w ZOO/, oraz spływ rzeką Wieprz. Niewątpliwą atrakcją zachęcającą do wypoczynku jest zalew w Majdanie i możliwość korzystania z kajaków i rowerków.
Turnus poprowadzi: ks. Michał Domasik i ks. Jakub Lorenc i nie mniej wspaniała ekipa studentów.

III turnus – uczniowie szkół średnich

22-29 lipca

MAJDAN SOPOCKI

Zamieszkujemy obóz harcerski na skraju roztoczańskiego lasu. W planie (oprócz programu rekolekcyjnego) zwiedzanie perełek Roztocza: Rezerwat Czartowe Pole, Szumy nad Tanwią, punkt widokowy w starym kamieniołomie, zwiedzanie Krasnobrodu i Zamościa/m.in. wizyta w ZOO/, oraz spływ rzeką Wieprz. Niewątpliwą atrakcją zachęcającą do wypoczynku jest zalew w Majdanie i możliwość korzystania z kajaków i rowerków.
Turnus prowadzi: ks. Przemysław Jamro i ks. Krzysztof Szot, wraz z ekipą tegorocznych maturzystów i nie tylko.

Szczegółowe informacje i zapisy: http://ramrzeszow.pl/turnusy-2019/

Tak było w tamtym roku: