III Niedziela Adwentu – Gaudete

1. Dziś III niedziela miesiąca. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów, można nabyć świece Caritas oraz sianko na stół wigilijny. U Pana Kościelnego w zakrystii można też składać torby miłosierdzia z pomocą dla potrzebujących.

2. Msze św. roratnie codziennie o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału.

3. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Fatimskiej.

4. Również w środę na Mszę św. wieczorną harcerze przyniosą do naszego kościoła światełko betlejemskie pochodzące z miejsca narodzenia Pana Jezusa. Gdyby ktoś chciał je zabrać do swojego domu, to można przynieść z sobą świecę lub znicz i odpalić je sobie od światła znajdującego się w kościele.

5. W czwartek, o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św.

6. W piątek, 21 grudnia, w naszej parafii odbędzie się spowiedź przedświąteczna, w godzinach od 14.00 do 17.30 z przerwą od 15.30 do 16.00. Również u Sióstr Wizytek będzie możliwość skorzystanie ze spowiedzi w godz. od 16.00 do 17.00. Na stronie internetowej parafii są również umieszczone terminy spowiedzi przedświątecznej w innych jasielskich kościołach. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, by Chrystus mógł przyjść do serca każdego z nas.

7. W sobotę po Mszy św. spotkanie KSM-u.

8. Przy wyjściu z kościoła, jest wyłożona prasa katolicka i kalendarze strażackie w cenie 2 zł. Zachęcamy do ich nabywania.

9. Pan Organista składa serdeczne podziękowanie za życzliwe przyjęcie go przez parafian z opłatkami wigilijnymi i złożone przy tej okazji ofiary. Gdyby ktoś jeszcze potrzebował opłatków, to można je otrzymać po Mszy św. u Pana Organisty.

10. Dom Rekolekcyjny w Dębowcu w dniach 19 – 28 grudnia 2018 r. organizuje katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych. Zachęcamy do skorzystanie z tej propozycji szczególnie tych, którzy przebywają za granicą i na święta przyjeżdżają do domu. Szczegółowe informacje można znaleźć na tablicy ogłoszeń.

11. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w piątek, na godz. 8.00, prosimy rodziny z ul. Grunwaldzkiej – numery domów od 16 do 26.