II Niedziela Wielkanocna

1. Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia. Jest to również święto patronalne Caritas. Przy tej okazji chcemy serdecznie podziękować członkom Parafialnego Oddziału Caritas oraz darczyńcom, za wszelką pomoc niesioną ludziom potrzebującym. „Bóg zapłać”. Msze św. w porządku niedzielnym. Korzystając z dyspensy, prosimy o pozostanie w domach i łączenie się ze wspólnotą parafialną poprzez transmisję Mszy św. udostępnianą w Internecie.

2. Serdecznie dziękujemy za dokonywane wpłaty na konto bankowe parafii, gdyż tylko dzięki tym ofiarom możemy opłacać rachunki związane z funkcjonowanie parafii. Przy wyjściu z kościoła są dostępne druki wpłaty. Za zrozumienie i życzliwość wszystkim serdecznie składamy: „Bóg zapłać”.

3. Od jutra władze państwowe zezwoliły na sprawowanie Mszy św. w obecności wiernych w liczbie 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Powierzchnia użytkowa naszej świątyni wynosi 708,2 metrów kwadratowych, a więc wynika z tego, że na jednej Mszy św. może w niej przebywać do 47 osób, oczywiście przy zachowaniu środków ostrożność, a więc noszeniu maseczki i zachowaniu odpowiednich odległości od siebie. Ponieważ mamy zamontowane bardzo dobre nagłośnienie na zewnątrz kościoła, więc od przyszłej niedzieli będzie ono również włączane, tak, aby było można uczestniczyć we Mszy św. również poza budynkiem świątyni. Także podczas każdej Mszy św. na schodach wejściowych do kościoła będzie udzielana Komunia św. dla tych, którzy nie będą mogli wejść do środka. Mamy w dalszym ciągu prawo do skorzystania z dyspensy od udziału we Mszy św. i uczestnictwa w niej przez środki audiowizualne, ale zachęcamy też do osobistego w niej udziału, gdyż jak to zauważył Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki: „Nie wyobrażamy sobie, aby «nowa normalność» miała oznaczać trwałe, liczone w latach odizolowanie większości społeczeństwa od możliwości osobistego uczestnictwa we Mszy św. i w innych obrzędach religijnych”.

4. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej.

5. W czwartek Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.

6. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę, na godz. 8.00, prosimy rodziny z Żółkowa, numery: 152, 139, 165, 131, 136 i 184.