III Niedziela Wielkanocna

1. Dziś rozpoczynamy w Kościele Tydzień Biblijny. Msze św. w porządku niedzielnym. Przypominamy, że w myśl nowych przepisów państwowych, na Mszy św. w naszej świątyni może przebywać do 47 osób. Przy większej ilości uczestników prosimy o pozostanie na zewnątrz kościoła, gdyż będzie włączone nagłośnienie zewnętrzne, a chętni chcący przyjąć Komunię św. będą to mogli zrobić także na schodach przed głównym wejściem. Pamiętajmy o zachowaniu środków ostrożność, a więc noszeniu maseczki i zachowaniu odpowiednich odległości od siebie. Mamy w dalszym ciągu prawo do skorzystania z dyspensy od udziału we Mszy św. i uczestnictwa w niej przez środki audiowizualne, ale zachęcamy do osobistego w niej udziału. Kto korzysta z dyspensy, prosimy aby pozostał w domu i łączył się ze wspólnotą parafialną poprzez transmisję Mszy św. udostępnioną w Internecie.

2. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej, a w czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. W piątek po Mszy św. rozpoczęcie nabożeństw majowych. Po majówce spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

4. W sobotę wypada liturgiczna Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym. Po południu o godz. 16.00 nabożeństwo I-sobotnie połączone z majówką. W tym dniu przeżywamy także Dzień Flagi. Zachęcamy, aby udekorować nasze domy flagami narodowymi.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w salce za zakrystią w czwartek, piątek i sobotę w godz. od 16.00 do 17.00. Ze względu na pandemię, w dalszym ciągu obowiązuje zakaz odwiedzania chorych z comiesięczną I-piątkową Komunią św., dlatego też nie będziemy w tym miesiącu jeździć do chorych.

6. W przyszłą niedzielę, I niedziela miesiąca. Składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie. W tym miesiącu nie będzie zmiany tajemnic różańcowych, prosimy o odmawianie tajemnicy, którą aktualnie posiadamy. W tym dniu rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

7. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w piątek, na godz. 8.00, prosimy rodziny z Żółkowa, numery: 132, 192, 130, 129 i 128.