Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Msze św. w porządku niedzielnym. Jest to również III niedziela miesiąca – składka na prace inwestycyjne w parafii.

2. W środę zakończenie Roku Szkolnego. Msza św. dziękczynna za cały rok szkolny o godz. 8.00. Zapraszamy serdecznie uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Po Mszy św. wieczornej Nowenna do MB.

3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i o 17.00. Po południu o godz. 16.00 cotygodniowa Adoracja Najświętszego sakramentu i nabożeństwo czerwcowe i Msza św. Po sumie procesja do czterech ołtarzy. Jak to już było ogłaszane, o przygotowanie ołtarzy prosimy grupy parafialne:

I ołtarz – Ducha Świętego – Młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania.

II ołtarz – NSPJ – Rada Parafialna

III ołtarz – NSNMP – Akcja Katolicka

IV ołtarz – św. Faustyny – Grupa Emaus.

Konstrukcje ołtarzy prosimy przygotować w środę po Mszy św., a wystrój w czwartek. Prosimy też, aby po uroczystościach rozebrać ołtarze.
Panów strażaków prosimy o asystę podczas procesji. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia. Przez całą Oktawę po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna wokół kościoła, na którą też serdecznie zapraszamy.

4. W czwartek będą sprzedawane przez Parafialny Caritas chlebki, z których dochód będzie przeznaczony na cele dobroczynne.

5. W uroczystość Bożego Ciała, w Rzeszowie, w Parku Sybiraków, o godz. 19.00 odbędzie się Koncert Jednego Serca Jednego Ducha. Serdecznie zapraszamy całe rodziny.

6. W przyszłą niedzielę, na plebani o godzinie 15.00, spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

7. Pozostało jeszcze tylko kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Wszystkich zainteresowanych prosimy zapisywania się w kancelarii parafialnej.

8. Ks. Biskup Ordynariusz zaprasza do udziału w Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Jest to doskonała okazja do pogłębienia swojej wiary oraz umocnienia nadziei i miłości, a także zanoszenia konkretnych intencji modlitewnych przed Częstochowskie Oblicze Maryi.

9. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w piątek, na godz. 8.00, prosimy rodziny z ul. Rzecznej, numery 2, 15, 17, 18b, 21, 22, i 23.