Pielgrzymka,  Zapowiedź

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

18 – 25.01.2020 r. (wylot z Rzeszowa)

1 dzień: zbiórka pielgrzymów na lotnisku, odlot do Tel Awiwu; Jaffa, Przejazd do hotelu w Betlejem -zakwaterowanie i obiadokolacja.

2 dzień: śniadanie; wyjazd do Betanii (wskrzeszenie Łazarza) Msza Św.; przejazd nad rzekę Jordan – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych; wyjazd do Jerycha – najstarsze miasto świata – Góra Kuszenia i Sykomora (drzewo Zacheusza) – przejazd nad Morze Martwe, pobyt z kąpielą, pustynia Judzka z widokiem na panoramę Wadi Kelt; powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

3 dzień: śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy, wejście przez bramę św. Szczepana do kościoła św. Anny – Sadzawka Betesda, przejście do Klasztoru Biczowania (Msza św.) i nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Via Dolarosa, nawiedzenie Bazyliki Bożego Grobu na Kalwarii i miejsca ukrzyżowania Jezusa – Golgota, wejście do Grobu Pańskiego, Muzeum Holokaustu – Yad Vashem, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

4 dzień: śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy na Górę Oliwną – nawiedzenie m. in. Betfage –   miejsce wjazdu Jezusa do Jerozolimy (Msza św.), Górę Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster – Ojcze Nasz, Dominus Flevit – Pan zapłakał, Kościół grobu Matki Bożej, Ogrody Getsemani i Bazylika Agonii Jezusa, Ściana Płaczu; przejazd na Górę Syjon chrześcijański – Wieczernik, bazylika zaśnięcia NMP, Kościół św. Piotra –   in Gallicantu, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

5 dzień: śniadanie, wyjazd na zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej nad Morzem Śródziemnym z zachowanymi ruinami akweduktu z czasów rzymskich; przejazd do Hajfy – nawiedzenie sanktuarium maryjnego Stella Maris na Górze Karmel (prorok Eliasz); Msza św., wyjazd do Kany Galilejskiej – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, przejazd do Nazaretu – nawiedzenie Groty i Bazyliki Zwiastowania, Kościół Św. Józefa; przejazd do hotelu i obiadokolacja.

6 dzień: śniadanie; pakowanie bagaży do autokaru; wykwaterowanie z hotelu, pakowanie bagaży do autokaru, wyjazd na Górę Tabor – nawiedzenie Kościoła Przemienienia Pańskiego; wyjazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, przejazd do domu św. Piotra, Tabga – miejsce Cudownego rozmnożenia chleba i ryb w Kafarnaum; (Msza św.), rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim; przejazd do hotelu – zakwaterowanie i obiadokolacja.

7 dzień: śniadanie; Pole Pasterzy, Betlejem i nawiedzenie Bazyliki Narodzenia oraz Groty Mlecznej, (Msza św.), wyjazd do Ain Karem – Sanktuarium nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela;, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

8 dzień: śniadanie; wyjazd na lotnisko do Tel Avivu; wylot i przylot do Jasionki, zakończenie pielgrzymki.

Koszt 8-dniowej pielgrzymki wynosi: 1100 zł. + 555 USD oraz 130 USD wpłaca się przewodnikowi w Izraelu.

Organizator zapewnia: – przelot samolotem, autokar z klimatyzacją, noclegi w hotelach (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje – obsługę pilota – przewodnika – słuchawki – bilety wstępu: Sadzawka Betesda, Pater Noster, Kafarnaum, Galicantu, Góra Tabor, Góra Wniebowstąpienia, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, obiad-ryba św. Piotra  – ubezpieczenie kosztów leczenia, NW i bagażu.

Zapisy do 30 czerwca 2019 r. Przy zapisie należy wypełnić Kartę zgłoszeniową oraz wpłacić zaliczkę w wysokości 1100 zł.

Pielgrzymka organizowana jest przez Biuro Podróży TRINITY-PL Sp. Z o.o., ul. Lwowska 6,  35-959 Rzeszów,  tel./fax : 17 867 47 82
emailrtrinityplspzoo@gmail.com

Więcej informacji można uzyskać w Biurze oraz pod tel. 735 144 885.