Galeria,  Wydarzenia

Wizytacja kanoniczna ks. bpa Jana

W Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego w naszej parafii gościł ks. Biskupa Jan Wątroba. Jego obecność odbyła się w ramach wizytacji, która przypada co 5 lat i jest wielkim świętem w każdej wspólnocie parafialnej.

Ks. Biskupa w naszym kościele pojawił się o godz. 8.45, kiedy to w uroczysty sposób został powitany przez ks. proboszcz Jana Reczka oraz przedstawicieli Rady Parafialnej. Następnie podczas kolejnych Mszy św. o 9.00 i 11.00 głosił słowo Boże, a także spotkał się z dorosłymi wspólnotami naszej parafii.

Po południu ks. Biskup odwiedził rodziców ks. Karola Pytraczyka, a następnie udał się do chorych i ich rodzin, po czym o godz. 15.00 rozpoczął spotkanie z Siostrami Wizytkami od Koronki do Miłosierdzia Bożego w intencji całej parafii.

O godz. 17.00 rozpoczęła się uroczysta Msza św., podczas której przez ręce ks. Biskupa 26 uczniów VIII klasy Szkoły Podstawowej i 27 uczniów III klasy Gimnazjum przyjęło Sakrament Bierzmowania. Po tej Mszy świętej ks. bp Jan spotkał się jeszcze z grupami młodzieżowymi.