Zesłanie Ducha Świętego

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu wielkanocnego.
Jest to również III niedziela miesiąca – składka z tej niedzieli przeznaczona jest na prace inwestycyjne w naszej parafii. Za ofiary składane na ten cel serdecznie dziękujemy: „Bóg zapłać”. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 16.30.

2. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w czwartki o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.

3. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

4. W środę Nowenna do matki Bożej, a w czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

6. Zbliża się Uroczystości Bożego Ciała. W tym roku o przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała wokół kościoła, prosimy mieszkańców następujących ulic:
I ołtarz –  mieszkańcy ul. Kolejowej.
II ołtarz –  mieszkańcy ul. Prusa.
III ołtarz – mieszkańcy ul. Reja i ul. Szymborskiej.
IV ołtarz – mieszkańcy ul. Sienkiewicza.
W tym roku tematami poszczególnych ołtarzy proponujemy, aby były postacie świętych, którzy szczególnie odznaczali się miłością do Chrystusa ukrytego w Najświętszym sakramencie:
I ołtarz –  św. o. Pio,
II ołtarz –  bł. Rodzina Ulmów,
III ołtarz – św. Beretta Molla,
IV ołtarz – bł. Carlo Acutis
Są przygotowane konstrukcje pod ołtarze oraz zakupione obrazy do każdego ołtarza. Należy je jedynie zamocować i przygotować wystrój każdego z ołtarzy.

7. Przypominamy, że 18 czerwca organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy i Łagiewnik. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.