XXXIII Niedziela Zwykła

1. Dziś III niedziela miesiąca. Składka z tej niedzieli przeznaczona jest na prace inwestycyjne w naszej parafii – spłatę organów w kościele. Za ofiarność na ten cel składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać”.

2. Także dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji Caritas naszej diecezji przygotował Torby Miłosierdzia, które są wyłożone przy wyjściu z kościoła. Można je zabrać do domu i zrobić do nich zakupy żywności lub środków czystości, a następnie do 15 grudnia dostarczyć je do kościoła. Członkowie parafialnego zespołu Caritas rozdysponują te produkty wśród najbardziej potrzebujących członków naszej parafii. Zachęcamy do podjęcia tego gestu miłości bliźniego.

3. Nabożeństwo za zmarłych przez cały listopad w dni powszednie codziennie po Mszy św. wieczornej.

4. W poniedziałek o godz. 18.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. Serdecznie zapraszamy.

5. W środę Nowenna do Matki Bożej, a czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z klasy VIII.

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla – święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

8. Od poniedziałku Pan Organista rozpocznie roznoszenie opłatków wigilijnych po naszych domach według porządku jaki był w poprzednich latach. Bardzo prosimy o życzliwe jego przyjęcie, a ofiary składane przy tej okazji niech będą również pewną formą wdzięczności za posługę Pana organisty w naszej parafii.

9. Do 1 grudnia trwają zapisy na Europejskie Spotkania Młodych organizowane przez wspólnotę z Taize, które w tym roku odbędą się we Wrocławiu. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy pełnoletnią młodzież do skorzystania z tej oferty.

10. Spotkanie pielgrzymów udających się w styczniu do Ziemi Świętej z przedstawicielami Biura organizującego ten wyjazd, odbędzie się w czwartek 28 listopada o godz. 17.00. Przy tej okazji będzie możliwość dokonania pozostałej części wpłaty za udział w pielgrzymce.

11. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę, na godz. 8.00, prosimy rodziny z ulicy Wodnej numery: 1, 2, 3, 5 i 6.