XXXIII Niedziela Zwykła

1. Dziś Msze św. w porządku niedzielnym. Po południu o godz. 16.30 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach. Jest to także – III niedziela miesiąca. Składka z tej niedzieli przeznaczona jest na prace inwestycyjne w naszej parafii. Dziękujemy za ofiary składane na tacę lub poprzez wpłaty na konto bankowe parafii. Bóg zapłać.

2. Także dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji Caritas naszej diecezji przygotował Torby Miłosierdzia, które są wyłożone przy wyjściu z kościoła. Można je zabrać do domu i zrobić do nich zakupy żywności lub środków czystości, a następnie do 15 grudnia dostarczyć do kościoła. Członkowie parafialnego zespołu Caritas rozdysponują te produkty wśród najbardziej potrzebujących członków naszej parafii. Zachęcamy do podjęcia tego gestu miłości bliźniego.

3. Codziennie po Mszy św. wieczornej modlimy za zmarłych polecanych w wypominkach.

4. W poniedziałek Siostry Wizytki zapraszają na odpust ku czci Matki Bożej Ostrobramskiej. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Podczas sumy odpustowej o godz. 17.00 odprawimy również Mszę św. za śp. Ks. Kazimierza Brzyskiego.

5. W środę wspomnienie bł. Karoliny Kózki – patronki naszej diecezji. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej, a w czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla – święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

7. Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę na godz. 8.00 prosimy rodziny z ul. Weigla, numery domów: 1, 2, 4, 5, 8, 10, 14, 16, 17 i 18.

8. W sobotę zmarł śp. Ksiądz Kanonik Kazimierz Brzyski, kapelan SS. Wizytek. Data i miejsce pogrzebu zostaną podane w najbliższym czasie. Polecajmy go Bogu w naszych modlitwach. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie…