XXXIII Niedziela Zwykła

1. Dziś obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Módlmy się w intencji prześladowanych chrześcijan, a także przy wyjściu z kościoła umieszczona jest puszka, do której można złożyć ofiarę na ten cel. Po południu o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach, a po nim Msza św. O godz. 15.00 na plebani spotkanie Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy.

2. Codziennie po Mszy św. wieczornej modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

3. W poniedziałek o godz. 18.00 spotkanie dla uczniów klas III przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

4. W środę Siostry Wizytki zapraszają na Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Ostrobramskiej. Uroczysta suma odpustowa o godz. 17.00.

5. Także w środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej, a w czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek wspomnienie bł. Karoliny Kózki – patronki naszej diecezji.

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla – święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W tym dniu będziemy obchodzić także Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji Caritas naszej diecezji przygotował Torby Miłosierdzia, które są wyłożone przy wyjściu z kościoła. Można je zabrać do domu i zrobić do nich zakupy żywności lub środków czystości, a następnie do 15 grudnia dostarczyć do kościoła. Członkowie parafialnego zespołu Caritas rozdysponują te produkty wśród najbardziej potrzebujących członków naszej parafii. Zachęcamy do podjęcia tego gestu miłości bliźniego.

8. Także w przyszłą niedzielę wypada III niedziela miesiąca. Składka z tej niedzieli zamiast na prace inwestycyjne w parafii, będzie przeznaczona na ogrzewania kościoła. Bardzo prosimy o ofiarność na ten cel.

9. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę, na godz. 8.00 prosimy rodziny z ul. Ogrodowej, nr. domów: 1, 2, 3, 5, 6, 6a i 8.