XXXIII Niedziela Zwykła

1. Dziś obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Módlmy się w intencji prześladowanych chrześcijan, a także przy wyjściu z kościoła umieszczona jest puszka, do której można złożyć ofiarę na ten cel. Po południu o godz. 16.30 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach.

2. Także dzisiaj o godz. 15.00 na plebani spotkanie Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy.

3. Codziennie po Mszy św. wieczornej modlimy za zmarłych polecanych w wypominkach.

4. We wtorek o godz. 18:00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klasy VIII.

5. Także we wtorek Siostry Wizytki zapraszają na Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Ostrobramskiej. Uroczysta suma odpustowa o godz. 17.00.

6. W środę nowenna do Matki Bożej, a w czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. W czwartek wspomnienie bł. Karoliny Kózki – patronki naszej diecezji.

8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla – święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

9. W tym dniu będziemy obchodzić także Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji Caritas naszej diecezji przygotował Torby Miłosierdzia, które są wyłożone przy wyjściu z kościoła. Można je zabrać do domu i zrobić do nich zakupy żywności lub środków czystości, a następnie do 15 grudnia dostarczyć do kościoła. Członkowie parafialnego zespołu Caritas rozdysponują te produkty wśród najbardziej potrzebujących członków naszej parafii. Zachęcamy do podjęcia tego gestu miłości bliźniego.

10. Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, zaapelował o modlitwę i ogólnopolską zbiórkę funduszy w przyszłą niedzielę, we wszystkich kościołach i kaplicach, na rzecz migrantów z granicy białorusko-polskiej.

11. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę, na godz. 8.00 prosimy rodziny z ul. św. Jana z Dukli, numery domów: 47, 51, 55, 55a, 55b, 55c, i 57.