XXX Niedziela Zwykła

1. Dziś liturgiczna Uroczystość Poświęcenia Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00,  11.00 i po południu o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe i Msza św.

2. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie codziennie o godz. 17.30, a po nim Msza św. W środę zakończenie październikowych nabożeństw różańcowych.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.

4. W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w porządku niedzielnym. Po południu o godz. 17.00 Msza św. i procesja z modlitwami za zmarłych.

5. W piątek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msza św. o godz. 7.00, 00 i po południu o godz. 18.00. Po wieczornej Mszy św. modlitwa za zmarłych. Kartki wypominkowe można składać do skrzynek umieszczonych przy bocznych ołtarzach.

6. Przez cały listopad będziemy modlić się za zmarłych. Pamiętajmy aby w tym czasie pomóc duszom w czyśćcu cierpiącym przez zyskiwanie odpustów. Przypominamy, że do zyskania odpustu trzeba wypełnić następujące warunki:

a) w Uroczystość Wszystkich Świętych po południu i w Dzień Zaduszny można zyskać odpust zupełny, jeden raz w danym dniu, który ofiarujemy za zmarłych. Warunkiem koniecznym jest najpierw wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, a następnie przystąpienie do spowiedzi i Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie tam „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i jakiejkolwiek modlitwy w intencji Ojca św.

b) w listopadzie można w każdym dniu zyskiwać odpusty za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza. W dniach do 1 do 8 listopada odpust zupełny, a w pozostałych dniach cząstkowy. Nawiedzając cmentarz należy pomodlić się za zmarłych, odmówić „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” i jakąkolwiek modlitwę w intencji Ojca św. Zachęcamy do wcześniejszego skorzystania z sakramentu  Jedna spowiedź wystarczy do zyskania wielu odpustów.

7. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. i w piątek od godz. 17.00. Odwiedziny chorych z comiesięczną Komunią św. w piątek od godz. 9.00.

8. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca – składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

9. W sobotę po Mszy św. wieczornej spotkanie młodzieży KSM-u.

10. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę, na godz. 8.00 prosimy rodziny z ul. Pigonia – numery domów od 1 do 14.