XXIX Niedziela Zwykła

1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny w Kościele. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i po południu o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe i Msza św. Składka z tej niedzieli przeznaczona jest na cele misyjne. U ministrantów przy wyjściu z kościoła można też nabyć kalendarze misyjne w cenie 5 zł. Za ofiarność na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dzisiaj w całej Polsce odbywa się coroczne liczenie wiernych: zarówno biorących   udział we Mszy św. jak i przystępujących do Komunii św. W związku z tym prosimy o wolniejsze wychodzenie z kościoła, aby ułatwić liczenie wszystkich obecnych na Mszy św.

2. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie codziennie o godz. 17.30, a po nim Msza św. Zachęcamy do licznego udziału.

3. W poniedziałek w liturgii wspomnienie św. Jana Pawła II.

4. We wtorek po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII.

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.

6. W czwartek modlitewna Grupa Intronizacyjna zaprasza na całodobową Adorację Najświętszego sakramentu ku czci Chrystusa Króla. Rozpoczęcie w czwartek o godz. 17.30 nabożeństwem różańcowym, a zakończenie w piątek na Mszy św. o godz. 18.00. Do Adoracji zapraszamy Róże Różańcowe, młodzież i wszystkich chętnych parafian. Dla równomiernego rozłożenia wszystkich adorujących, na stoliku przy wyjściu z kościoła są wyłożone listy na które można się wpisać do adoracji o odpowiedniej dla siebie porze. Serdecznie prosimy o obecność i zaangażowanie.

7. W sobotę po Mszy św. wieczornej spotkanie młodzieży KSM-u.

8. Jak to już było zapowiadane, firma Gren Office Ecologic organizuje zbiórkę elektrośmieci, z której dochód przeznaczony jest na zakup nowoczesnych Inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Elektrośmieci można składać od poniedziałku do czwartku, do godz. 14.00, na parkingu przy dzwonnicy od strony plebani. Zachęcany do włączenia się w tę akcję.

9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, czas szczególnej modlitwy za zmarłych z naszych rodzin. W związku z tym na stoliku obok gazet, oraz przy wyjściu bocznym z kościoła, są wyłożone kartki na wypominki.

10. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w piątek, na godz. 8.00 prosimy rodziny z ul. Weigla – numery domów od 32 do 46.