XXVIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i po południu o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe i Msza św. O godz. 14.30 na plebani spotkanie Akcji Katolickiej. Dziś przeżywamy także XVIII Dzień Papieski. Przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na żywy pomnik Jana Pawła II, czyli stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

2. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie codziennie o godz. 17.30, a po nim Msza św. Zachęcamy do licznego udziału.

3. W poniedziałek przeżywamy Dzień Dziecka Utraconego. Podczas nabożeństwa różańcowego będziemy się modlić w intencji rodzin dotkniętych dramatem utraty dziecka na każdym etapie jego życia. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej i spotkanie grupy Emaus.

5. W czwartek święto św. Łukasza- patrona służby zdrowia. O godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe w intencji pracowników służby zdrowia, a po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.

6. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z klas VII.

7. W sobotę po Mszy św. wieczornej spotkanie młodzieży KSM-u.

8. W przyszłą niedzielę wypada III niedziela miesiąca. Składka z tej niedzieli jest przeznaczona na zakup nowego nagłośnienia do kościoła. Za ofiarność na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

9. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się coroczne liczenie wiernych: zarówno biorących udział we Mszy św. jak i przystępujących do Komunii św. W tym dniu rozpoczynamy również Tydzień Misyjny w Kościele.

10. Zwyczajem lat poprzednich, firma Green Office Ecologic organizuje zbiórkę elektrośmieci, z której dochód przeznaczony jest na zakup nowoczesnych Inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowe w Afryce. Taka zbiórka w naszej parafii będzie miała miejsce 24 października.  Bliższe informacje na ten temat zostaną poddane w przyszłą niedzielę.

11. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w piątek, na godz. 8.00 prosimy  rodziny z ul. Weigla – numery domów od 19 do 31.