XXVIII Niedziela Zwykła

1. Dziś obchodzimy Niedzielę św. Franciszka poświęconą szczególnej modlitwie o zachowanie dzieła stworzenia. Po południu o godz. 15.00 na plebani spotkanie Akcji Katolickiej, a o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe i Msza św.
Także dzisiaj w całej Polsce odbywa się coroczne liczenie wiernych biorących udział w niedzielnej Mszy św. oraz przystępujących do Komunii św. W związku z tym, prosimy trochę wolniej wychodzić z kościoła, aby ułatwić to liczenie.

2. Przez cały październik w dni powszednie o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. We wtorek o godz. 18:00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klasy VII.

4. W środę po Nowennie do Matki Bożej, na plebani, spotkanie grupy biblijnej.

5. W czwartek wyjątkowo o godz. 18.00 cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Również w czwartek ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. O godz. 19.00 uroczysta Msza św., a po niej procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej połączona z modlitwą różańcową. Prosimy na procesję zabrać ze sobą świece. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do Matki Bożej oraz licznego udziału w tym nabożeństwie.

7. W sobotę obchodzimy Światowy Dzień Dziecka Utraconego. Podczas modlitwy różańcowej będziemy modlić się za zmarłe dzieci na każdym etapie ich życia oraz za ich rodziny.

8. W przyszłą niedzielę III niedziela miesiąca – składka na prace inwestycyjne w naszej parafii.

9. Także w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXII Dzień Papieski. Wzorem lat ubiegłych z tej okazji przed kościołem będzie prowadzona zbiórka do puszek na żywy pomnik Jana Pawła II, czyli stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

1o. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę, na godz. 8.00 prosimy rodziny z ul. Wiśniowej, nr. domów: 11, 12, 14. 16, 19, 20 i 21.

Zaproszenie: 17 października w Domu Ludowym w godz. 16.00 – 18.00 będzie możliwość zagłosowania na projekt numer 12, dotyczący budowy kortu tenisowego i boiska do gry w siatkówkę przy Szkole Podstawowej nr 7  w ramach Obywatelskiego Budżetu na rok 2023. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty i oddania swojego głosu na budowę obiektów sportowych na naszym osiedlu.