XXIX Niedziela Zwykła

1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny. Składka z tej niedzieli przeznaczona jest na cele misyjne. Także u pana kościelnego w zakrystii można nabyć kalendarze misyjne w cenie 5 zł. Po południu o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe, a po nim Msza św.

2. Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, odwołane jest dzisiaj coroczne liczenie wiernych. Także wprowadzono ograniczenia liczby osób biorących udział we Mszy św. Aktualnie w naszym kościele na jednej Mszy św. może przebywać 177 osób Gdyby było nas więcej, włączymy nagłośnienie zewnętrzne i prosimy o pozostanie na zewnątrz kościoła. Ze względu na własne bezpieczeństwo i w duchu odpowiedzialności za innych, prosimy o zastosowanie się do tych rozporządzeń państwowych.

3. We wtorek po wieczornej Mszy świętej spotkanie dla uczniów klas VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

4. W środę na Mszy św. Nowenna do Matki Bożej i spotkanie grupy Emaus, a w czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W piątek w naszej parafii będziemy gościć relikwie św. Jana Pawła II, które peregrynują po wybranych parafiach naszej diecezji. Przyjęcie relikwii od parafii św. Stanisława oraz ich powitanie odbędzie się o godz. 17.00. Następnie odmówimy różaniec z rozważaniami św. Jana Pawła II, a po nim zostanie odprawiona uroczysta Msza św. Po Mszy św. będzie możliwość indywidualnej modlitwy przy relikwiach, którą zakończymy o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim. W sobotę, ze względów sanitarnych, nie organizujemy wspólnych nabożeństw, a jedynie przez cały dzień będzie możliwość indywidualnej modlitwy przy relikwiach, które będą wstawione za wewnętrznymi drzwiami przy wejściu głównym do kościoła. Wieczorem relikwie zostaną przekażemy do parafii OO Franciszkanów.

6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, czas szczególnej modlitwy za zmarłych z naszych rodzin. Wzorem innych parafii, chcemy w tym roku zaprosić Was do wspólnej modlitwy wspominkowej na konkretny dzień, w którym będą odczytane wypominki za zmarłych z Waszych rodzin. Na bocznych ołtarzach oraz na stoliku pod chórem są wyłożone kartki na wypominki. Wypełnione czytelnie wypominki prosimy złożyć w zakrystii lub kancelarii. Prosimy także na kartce wspominkowej dopisać u góry datę ich odczytania. Wypominki składane do 1 listopada będą również umieszczone na stronie internetowej parafii.

7. Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę na godz. 8.00 prosimy rodziny z ul. Klasztornej, numery domów: 59, 63, 75, 77 i 79.