Wniebowstąpienie Pańskie

1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 16.30 nabożeństwo majowe.

2. W środę o godz. 18.00, w parafii Miłosierdzia Bożego, ks. Biskup udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Polecajmy ją w naszych modlitwach. Ostatnie spotkanie dla ósmoklasistów będzie w czwartek po wieczornej Mszy św. Odbiorą wtedy indeksy z adnotacją o sakramencie bierzmowania, a jeśli pogoda pozwoli, to spotkanie będzie miało formę agapy przy ognisku.

3. W środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej, a w czwartek cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. i w I piątek od godz. 17.00. Odwiedziny chorych z comiesięczną Komunią św. w piątek od godz. 9.00.

5. W sobotę nabożeństwo I sobotnie o godz. 17.00.

6. Również w sobotę w rzeszowskiej katedrze odbędą się święcenia kapłańskie 11 diakonów naszego rzeszowskiego Seminarium. Polecajmy ich Bogu w naszych modlitwach.

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie Okresu Wielkanocnego.

8. W piątek po Mszy św. wieczornej na plebani odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

9. Zbliża się Uroczystości Bożego Ciała. W tym roku o przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała wokół kościoła, prosimy mieszkańców następujących ulic:

I ołtarz – św. Józefa Sebastiana Pelczara – mieszkańcy ul. Pelczara
II ołtarz – bł. ks. Jerzego Popiełuszki – mieszkańcy ul. Grunwaldzkiej do krzyżówki z ulicą Kolejową
III ołtarz – św. Brata Alberta – mieszkańcy ul. Pigonia
IV ołtarz – bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego – mieszkańcy ul. Weigla.

Są przygotowane konstrukcje pod ołtarze. Należy je jedynie zamocować i przygotować wystrój każdego z ołtarzy.

10. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę na godz. 8.00, prosimy rodziny z Żółkowa, numery domów: 121, 25, 28, 29, 30, 148 i 156.