Ogłoszenia Parafialne

VIII Niedziela Zwykła

1. Dziś I niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe. Składka z tej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

2. W poniedziałek, 4 marca, święto św. Kazimierza Królewicza – dzień Imienin Ks. Biskupa Seniora Kazimierza Górnego. Polecajmy go w naszych modlitwach.

3. W środę – Środa Popielcowa. Rozpoczynamy 40 dniowy okres Wielkiego Postu, czasu przygotowania przez modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego do Świąt Paschalnych. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W Środę Popielcową Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00 i 18.00. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, a więc jakościowy (od pokarmów mięsnych) i ilościowy (3 posiłki dziennie, w tym jeden do syta).

Wielki Post to także czas podejmowania postanowień pokutnych i wyrzeczeń. Podejmijmy je i pamiętajmy, że przez nie okazujemy miłość Panu Bogu i hartujemy naszego ducha. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

Rekolekcje wielkopostne w tym roku będziemy przeżywać  w dniach od 30 marca do 2 kwietnia.

4. W czwartek cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Po wieczornej Mszy św. spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z klas III gimnazjum.

5. W piątek o godz. 17.30 Droga Krzyżowa, po niej Msza św. Również o godz. 20.00 będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzone przez młodzież naszej parafii.

6. W piątek o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII.

7. W przyszłą niedzielę, na plebani o godz. 14.30, spotkanie Akcji Katolickiej.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 nabożeństwo Gorzkich Zali, a po mim Msza św. Składka będzie przeznaczona na kwiaty do “Bożego grobu”.

9. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę, na godz. 8.00, prosimy rodziny
ul. Prusa, numery od 16a do 2.

Hits: 436