VIII Niedziela Zwykła

1. Dziś Msze św. w porządku niedzielnym. Przy wyjściu z kościoła dziś i w Środę Popielcową będzie umieszczona puszka, do której można złożyć ofiarę na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy, organizowaną przez Caritas naszej diecezji. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

2. We wtorek o godz. 18.00 spotkanie dla uczniów z klas VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

3. W środę – Środa Popielcowa. Rozpoczynamy 40 dniowy okres Wielkiego Postu, czasu przygotowania przez modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego do Świąt Wielkanocnych. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
W Środę Popielcową Msza św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, a więc jakościowy (od pokarmów mięsnych) i ilościowy (3 posiłki dziennie, w tym jeden do syta). Od środy popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
Wielki Post to także czas podejmowania postanowień pokutnych i wyrzeczeń. Podejmijmy je i pamiętajmy, że przez nie okazujemy miłość Panu Bogu i hartujemy naszego ducha.

4. W czwartek o 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. i w I Piątek od godz. 17.00. Odwiedziny chorych z comiesięczną Komunią św. w piątek od godz. 9.00.

6. W piątek święto św. Św. Kazimierza – dzień imienin Ks. Biskupa Kazimierza Górnego – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa, po niej Msza św. Również o godz. 20.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzone przez młodzież naszej parafii.

7. Nabożeństwo pierwszo-sobotnie o godz. 17.00

8. W przyszłą niedzielę I niedziela miesiąca – składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie. O godz. 16.00 nabożeństwo Gorzkich Żali, a po nim Msza św.

9. Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę, na godz. 8.00, prosimy rodziny z Żółkowa, numery: 1, 2, 2a, 4, 6, 7 i 161. Bardzo prosimy o sumienne wywiązywanie się z tego obowiązku.