I Niedziela Wielkiego Postu

1. W ostatnią niedzielę w naszej parafii prowadziliśmy zbiórkę zbiórka na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. W zebraliśmy na ten cel 8.454 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Natomiast ks. dyrektor Diecezjalnego Caritas prosił, aby na ten moment powstrzymać się ze zbiórką darów rzeczowych, gdyż magazyny są przepełnione pomocą płynącą z całego świata. W najbliższym czasie poda nam listę potrzebnych rzeczy i wtedy będziemy mogli pomóc potrzebującym w sposób rzeczowy.

2. Dziś I niedziela miesiąca – składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie. O godz. 16.00 nabożeństwo Gorzkich Żali, a po nim Msza św. Tradycyjnie już podczas Gorzkich Żali będzie zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.

3. We wtorek o godz. 18.00 spotkanie dla uczniów z klas VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

4. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej, a w czwartek o 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W piątek o godz. 17.30 i 20.00 Droga Krzyżowa.

6. W przyszłą niedzielę na plebani o godz. 14.30 spotkanie Akcji Katolickiej. W tym dniu także będziemy obchodzić Niedzielę „Ad Gentes” – dzień duchowego i materialnego wsparcia dla polskich misjonarzy. Z tej racji przy wyjściu z kościoła będzie umieszczona puszka, do której można złożyć datek na ten cel.

7. Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę, na godz. 8.00, prosimy rodziny z Żółkowa, numery domów: 10, 89, 90, 91, 166, 166a i 186.