VI Niedziela Zwykła

1. Na sumie poświęcenie i rozdanie medalików oraz książeczek dla dzieci przygotowujących się w naszej parafii do i Komunii świętej.

2. W Środę Popielcową rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu, czasu przygotowania przez modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego do Świąt Paschalnych. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
W Środę Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00 i 18.00. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, a więc jakościowy (od pokarmów mięsnych) i ilościowy (3 posiłki dziennie, w tym jeden do syta). Od środy popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu wypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
Wielki Post to także czas podejmowania postanowień pokutnych i wyrzeczeń. Podejmijmy je i pamiętajmy, że przez nie okazujemy miłość Panu Bogu i hartujemy naszego ducha.

3. W czwartek cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W piątek o godz. 17.30 Droga Krzyżowa, po niej Msza św. Również o godz. 20.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzone przez młodzież naszej parafii.

5. Za tydzień III niedziela miesiąca. Składka na prace inwestycyjne w naszej parafii – wykonanie kaplic bocznych w kościele. O godz. 16.00 nabożeństwo Gorzkich Żali, a po nim Msza św.

6. Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę, na godz. 8.00, prosimy rodziny z ul. Grunwaldzkiej, numery: 69, 71, 73,75 i 76.

7. Zbliża się czas corocznych rozliczeń podatkowych. Caritas naszej diecezji zachęca o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas Bliźni w potrzebie, który wspiera finansowo leczenie chorych i niepełnosprawnych oraz poszkodowanych w pożarach czy powodziach. Gdyby ktoś zachciał wspomóc te działania Caritasu, to na stoliku przy wyjściu z kościoła są wyłożone ulotki z odpowiednim numerem KRS, który można zabrać sobie do domu i wykorzystać je przy rozliczeniu.

8. Szkoła Podstawowa nr 7 w Jaśle ogłasza nabór do klasy I i oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2021/2022. Do oddziału przedszkolnego zaprasza dzieci od 3 roku życia. Szkoła umożliwia dzieciom uczęszczanie na świetlicę szkolną, której godziny otwarcia są dostosowane do potrzeb rodziców. Przedszkolakom i uczniom szkoła zapewnia także możliwość korzystania z obiadów dostarczanych przez firmę cateringową. „Siódemka to szkoła bezpieczna i przyjazna, która zapewnia indywidualizację procesu nauczania, integrację środowiska lokalnego oraz nauczanie na jedną zmianę. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tej oferty naszej szkoły.