VI Niedziela Wielkanocna

1. Dziś Msze św. w porządku niedzielnym i nabożeństwo majowe o godz. 16.30. Składka z tej niedzieli przeznaczona jest na Katolickie Radio Via. Przy wyjściu z kościoła można też nabyć cegiełki w cenie 5 zł. przygotowane przez Caritas naszej diecezji, jako pomoc na zorganizowanie letniego wypoczynku dla dzieci z Ukrainy.

2. Od poniedziałku do środy wypadają Dni Krzyżowe. Będziemy się w tym czasie szczególnie modlić o dobre urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy.

3. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej i spotkanie grupy Emaus.

4. Próba przed bierzmowaniem dla klas VIII SP i III Gimnazjum w środę po wieczornej Mszy św.

5. W czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem majowym.

6. W piątek zakończenie nabożeństw majowych i rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7. W sobotę 1 czerwca 2019 r. w Dobrzechowie o godz. 10.00 odbędą się święcenia diakonatu, a 8 czerwca o godz. 10.00 w rzeszowskiej katedrze święcenia kapłańskie. Prosimy o modlitwę w intencji nowo wyświęconych.

8. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. O godz. 17.00 rozpoczniemy nabożeństwo pierwszo-sobotnie, podczas którego podejmiemy w naszej diecezji modlitwę wynagradzającą za profanacje obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.

9. W piątek i sobotę godzinę przed Mszą św. spowiedź dla kandydatów do sakramentu bierzmowania i ich rodzin.

10. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna ordynariusza naszej diecezji, ks. Biskupa Jana Wątroby. Taka wizytacja odbywa się co 5 lat i jest wielkim świętem w każdej wspólnocie parafialnej. Program tej wizytacji będzie następujący:
8.45 – powitanie ks. Biskupa w naszej wspólnocie parafialnej i Msza św.
10.00 – w kościele odbędzie się spotkanie z ks. Biskupem grup parafialnych osób dorosłych: Rady Parafialnej, Żywego Różańca, Akcji Katolickiej, Grupy Intronizacyjnej, Grupy Emaus i Chóru Cantores
14.00 – ks. Biskup odwiedzi niektórych chorych w parafii i spotka się z siostrami Wizytkami.
17.00 – na Mszy św. ks. Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania, a następnie w salce parafialnej spotka się z grupami młodzieżowymi: LSO, scholą i KSM-em.
Prosimy członków poszczególnych grup parafialnych o przybycie w wyznaczonym czasie na spotkanie z ks. Biskupem, a wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału w tym dniu w nabożeństwach parafialnych.

11. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W związku z następstwami powodzi, Caritas Diecezji Rzeszowskiej w tym dniu organizuje zbiórkę do puszek na pomoc poszkodowanym.

12. Na naszej stronie internetowej umieszczony jest spis róż różańcowych naszej parafii. W niektórych brakuje członków. Zachęcamy do zgłaszania się do zelatorów konkretnych róż lub do kancelarii parafialnej.

13. Prosimy osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Torunia i Lichenia, aby w najbliższym czasie dokonały wpłaty pozostałej części kosztu wyjazdu.

14. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę, na godz. 9.00, prosimy rodziny kandydatów do bierzmowania.