VI Niedziela Wielkanocna

1. Dziś Msze św. w porządku niedzielnym. Nabożeństwo majowe o godz. 16.30.

2. W związku ze złagodzeniem obowiązujących przepisów państwowych dotyczącymi ilości uczestników Mszy św., w naszym kościele może uczestniczyć obecnie większa ilość osób. Jednak dla zachowania porządku w dalszym ciągu prosimy, aby wchodząc do świątyni zabrać ze sobą kartkę z numerem i położyć ją na ławce, a po Mszy św., wychodząc z kościoła, pozostawić ją w koszyku. Kartek z numerami jest tyle, ile osób może jednocześnie przebywać w kościele. Jeśli komuś zabraknie numeru, prosimy, aby pozostał na zewnątrz kościoła i tam uczestniczył we Mszy św.

3. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

4. W poniedziałek o godz. 18 w katedrze rzeszowskiej odbędzie się dziękczynienie w stulecie urodzin św. Jana Pawła II. W tym dniu będziemy również dziękować i modlić się w intencji naszych Księży Biskupów: Jana – z racji 20 rocznicy sakry biskupiej oraz Kazimierza – z racji 60 rocznicy święceń kapłańskich, a także w intencji Księdza Infułata Stanisława Maca w 60 rocznicę święceń kapłańskich.

5. W ramach obchodów 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, w niedzielę, o godz. 19.00, na antenie TVP Rzeszów zostanie wyemitowany film dokumentalny o Janie Pawle II, a w poniedziałek TVP1 oraz Polskie Radio wyemitują o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Serdecznie zachęcamy do oglądania.

6. Caritas Diecezji Rzeszowskiej na 100 rocznicę urodzin Jana Pawła II przygotował folder z tekstem Litanii do św. Jana Pawła II. Prosimy o zabranie jednego egzemplarza do każdego domu i odmawianie jej w rodzinach.

7. Od poniedziałku do środy wypadają Dni Krzyżowe. Podczas nabożeństw majowych będziemy się modlić o dobre urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy.

8. W środę po Mszy św. Nowenna do MB, a w czwartek o 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem majowym.

9. W piątek rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

10. W sobotę o godz. 11.00 w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie ks. Bp udzieli święceń diakonatu 5 alumnom naszego Seminarium, a 30 maja w rzeszowskie katedrze wyświęci 6 nowych kapłanów. Prosimy o modlitwę w intencji przygotowujących się do przyjęcia diakonatu i kapłaństwa.

11. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

12. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę, na godz. 8.00, prosimy rodziny z Żółkowa, numery: 89, 166a, 90, 186, 91, 92, 99 i 98.