V Niedziela Wielkiego Postu

1. W tym tygodniu zostały zamontowane w kościele nowe świeczniki przy ołtarzu, nowy pulpit pod Ewangeliarz i nowy stojak pod paschał. Także została urządzona kaplica chrzcielna oraz zmieniony został wystrój kaplicy Matki Bożej. Czekamy jeszcze na nowe świeczniki do kaplicy Matki Bożej, gablotę na wota oraz płaskorzeźbę Ojca świętego, a w prezbiterium planowane jest jeszcze przygotowanie nowego miejsca przewodniczenia. W związku z tym, że dzisiaj wypada III niedziela miesiąca – składka z tej niedzieli jest przeznaczona na spłatę podjętych prac. Serdecznie dziękujemy za ofiarność na ten cel.

2. O godz. 16.15 Nabożeństwo Gorzkich Żali. Serdecznie zapraszamy.

3. We wtorek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

4. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej, a w czwartek o 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W piątek od godz. 9.00 odbędą się odwiedziny chorych ze spowiedzią i Komunią św. wielkanocną. W związku z tym prosimy, aby do piątku zgłaszać tych chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. Również w piątek tradycyjnie już wyruszymy na Drogę Krzyżową ulicami naszej parafii. W tym roku trasa Drogi krzyżowej będzie prowadziła ulicą Grunwaldzką, Kolejową, Reja, Szymborskiej i zakończy się przy ostatnich numerach na ulicy Prusa. W związku z tym Msza św. popołudniowa będzie o godz. 17.00. W wypadku złej pogody, Drogę Krzyżową odprawimy w kościele.

7. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa rozpoczynająca obchody Wielkiego Tygodnia.

8. W zakrystii u Pana kościelnego można nabyć baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas naszej diecezji.

9. Również w zakrystii można składać żywność i środki czystości, które przed świętami zostaną przekazane najuboższym mieszkańcom naszej parafii.

10. Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle, świetlica z Żółkowa, zaprasza na kiermasz wielkanocny na którym będą sprzedawane: palmy wielkanocne, stroiki na stół i cmentarz. Kiermasz odbędzie się w niedzielę Palmową, 24 marca, przed kościołem po Mszach św. przedpołudniowych. Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na dofinansowanie wypoczynku letniego dzieci uczęszczających na zajęcia świetlicowe.