V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz.: 7.00, 8.00, 9,00, 10.00 i 11.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.00. Msza św. o 11.00 oraz nabożeństwo Gorzkich Żali będą również transmitowane przez Internet na naszej facebookowej stronie parafialnej. Korzystając z dyspensy, prosimy o pozostanie w domach i łączenie się ze wspólnotą parafialną w ten sposób.

Przypominamy, że codzienna Msza św. popołudniowa również jest transmitowana przez Internet przez Parafialną stronę na portalu społecznościowym Facebook

2. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej.

3. W czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W piątek o godz. 17.30 Droga Krzyżowa bez udziału wiernych, ale transmitowana przez Facebooka, po niej Msza św.

5. W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas naszej diecezji.

6. W przyszłą niedzielę, Niedziela Palmowa. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i o 16.00 nabożeństwo Gorzkich Żali bez udziału wiernych oraz o 17.00 Msza św. Wszystkie te celebracje będą transmitowane przez Internet na naszej facebookowej stronie parafialnej.

7. Przyszła niedziela, to również I niedziela miesiąca. Ze względu na zaistniałą sytuację, nie będzie zmiany tajemnic różańcowych. Członków różańca prosimy, aby odmawiać tę tajemnicę, jaką aktualnie posiadamy, modląc się szczególnie o ustanie pandemii.

8. Także składka z przyszłej niedzieli tradycyjne jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Rzeszowie, które mimo epidemii w dalszym ciągu kształci kleryków i do swego funkcjonowania potrzebuje naszego wsparcia. Ponieważ nie możemy uczestniczyć we Mszach św., prosimy, aby na konto parafialne podane na stronie internetowe parafii, dokonywać dobrowolnych wpłat ofiar na funkcjonowanie Seminarium, Diecezji i Parafii. Za zrozumienie i życzliwość z góry wszystkim serdecznie dziękujemy. „Bóg zapłać”.

9. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Aby nie narażać się niepotrzebnie na możliwość zarażenia, w tym tygodniu nie będzie sprzątania kościoła.

Zarządzenie Biskupa Rzeszowskiego

w sprawie prowadzenia duszpasterstwa w okresie epidemii

W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną, Biskup Rzeszowski przekazuje następujące wytyczne:

– W trakcie sprawowania liturgii w kościele może być obecnych do 5 uczestników. Staramy się te miejsca pozostawić dla osób zamawiających w danym dniu intencję Mszy św.

– Należy odwołać zwyczajowe wizyty u chorych z okazji I Piątku miesiąca.

– Duszpasterze mają obowiązek udać się z posługą sakramentalną do chorego na indywidualne wezwanie. W związku z czym prosimy o kontakt w tej sprawie z miejscowymi duszpasterzami.

– Sakrament pokuty i pojednania może być sprawowany jedynie w formie indywidualnej spowiedzi. Kościół nie dopuszcza możliwości sprawowania sakramentu pokuty i pojednania przez środki komunikacji elektronicznej takiej jak telefon, Internet itp.

Spowiedź winna mieć miejsce w osobnych pomieszczeniach, umożliwiających sprawowanie sakramentu z zachowaniem większej odległości między penitentem a spowiednikiem. W związku z tym rozporządzeniem do sakramentu pokuty w naszym kościele będzie można przystąpić codziennie w godz. 16.00 – 17.00 w oddzielnej salce znajdującej się obok zakrystii. Wejście do tej salki znajduje się z tyłu po prawej stronie kościoła.

– Ponadto należy pouczyć wiernych, że ten, kto nie będzie się w stanie wyspowiadać w tym czasie, po wzbudzeniu aktu żalu doskonałego może przystąpić do Komunii Świętej pod dwoma warunkami:

1) przystąpi do spowiedzi indywidualnej jak najszybciej będzie to możliwe;

2) nie pozostaje w karach kościelnych ani nie trwa z uporem w jawnym grzechu ciężkim, czyli spełnia wymogi uzyskania rozgrzeszenia.

– Obrzędy pogrzebu należy ograniczyć do Stacji przy grobie. Jeżeli okoliczności na to pozwolą, dopuszczalna jest procesja od kaplicy cmentarnej lub od bramy cmentarza do grobu. Mszę Świętą pogrzebową należy odprawić w kościele bez trumny z ciałem lub urny z prochami.