IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare

1. Dziś i w przyszłą niedzielę Msze św. w naszym kościele będą odprawiane do południa co godzinę, a więc o godz.: 7.00, 8.00, 9,00, 10.00 i 11.00, tak aby umożliwić udział w nich w mniejszym skupisku ludzi. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16.00. Po każdej Mszy św. odśpiewamy suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny…”.modląc się o wygaśniecie epidemii.

Przypominamy o możliwości skorzystania z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. i uczestnictwa w niej za pośrednictwem środków społecznego przekazu.

2. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, Kuria Diecezjalna w Rzeszowie przekazuje następujące wytyczne Biskupa Rzeszowskiego: /Komunikat w załączniku/.

3. W odpowiedzi na decyzje ks. Biskupa, z sakramentu pokuty w naszym kościele można przystąpić codziennie pół godziny przed Mszą św. i w czwartek podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Skorzystajmy z tej możliwości wcześniej i we własnej parafii, gdyż w żadnej parafii nie będzie organizowana zbiorowa spowiedź przedświąteczna.

Sakrament chrztu św. będzie udzielany poza Mszą św. w obecności najbliższej rodziny, po uzgodnieniu terminu z rodzicami chrzczonego dziecka.

Chorych pragnących przyjąć Komunię św. przedświąteczną prosimy zgłaszać księżom i umawiać się z nimi na indywidualne odwiedzimy. Także osoby korzystające z I Piątków miesiąca, prosimy aby potwierdziły czy w zaistniałej sytuacji, chcą, aby ich odwiedzić w tym dniu z Komunią św.

4. W środę Uroczystość Zwiastowania NMP. Zachęcamy do podjęcia w tym dniu duchowej adopcji dziecka poczętego. Po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej.

5. W czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek o godz. 17.30 Droga Krzyżowa, po niej Msza św. Również o godz. 20.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

7. Przy wyjściu z kościoła lub zakrystii można nabyć baranki wielkanocne w cenie 5 zł. przygotowane przez Caritas naszej diecezji.

8. Większość czasopism katolickich zawiesiła wydawanie gazet w formie papierowej. Dziś dostępna jest tylko „Niedziela”. Zachęcamy więc, aby sięgać po wydania elektroniczne tych czasopism zamieszczone w Internecie.

9. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę, na godz. 8.00, prosimy rodziny z Żółkowa, numery: 75, 76, 77, 78, 82 i 83.