Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

1. Dziś Nowy Rok i pierwsza niedziela miesiąca – składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych, a po południu o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej, a w czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. W Piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w porządku niedzielnym. Składka z tego dnia przeznaczona jest na misje. Na stoliku obok chrzcielnicy, za dobrowolną ofiarą, będzie się można zaopatrzyć w kadzidło i kredę. Z racji Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W tym dniu przypada także rocznica konsekracji ks. Bpa Kazimierza Górnego i ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego. Polecajmy ich w naszych modlitwach.

5. Nabożeństwo pierwszo-sobotnie o godz. 17.00.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek ze względu na święto Trzech Króli nie będzie odwiedzin chorych z comiesięczną Komunią świętą.

7. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego, kończąca okres Bożego Narodzenia.

8. Także w przyszłą niedzielę na plebani o godz. 15.00 spotkanie opłatkowe dla Rady parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

8. Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę, na godz. 8.00, prosimy rodziny z ul. Św. Faustyny Kowalskiej, numery: 4, 8, 9, 11f, 15 i 22.

W tym tygodniu dalszy ciąg odwiedzin kolędowych w następującym porządku:

Poniedziałek (02.01) – od godz. 15.00 – 20.00.

I  ksiądz: ul. Św. Jana z Dukli prawej strona w kierunku ronda.

II Ksiądz: ul. Wojska Polskiego od ronda – lewa strona ulicy do torów.

Wtorek (03.01) – od godz. 15.00 – 20.00.

I ksiądz: ul. Graniczna od ronda do końca.

II ksiądz: prawa strona ul. Wojska Polskiego od torów do ronda.

Środa (04.01) – od godz. 15.00 – 20.00.

I ksiądz: ul Młynarska,

II ksiądz: ul. Rzeczna, i ul. Lichtarz.

Czwartek ( 05.01) – od godz. 15.00 – 20.00.

I ksiądz: ul. Grunwaldzka – prawa strona od ronda przy kościele w kierunku Górki Klasztornej.

II ksiądz: ul. Grunwaldzka – lewa strona od ronda i ul. Pelczara od wjazdu za MPM.

Ze względu na śmierć śp. Ks. Prałata Jana Gibały i z nią związane uroczystości pogrzebowe kolęda w środę i czwartek zostaje odwołana i przeniesiona na kolejny tydzień.

Sobota: ( 07.01) – od godz. 9.00 – 19.00.

I ksiądz: ul. Weigla – od krzyżówki z ul Kolejową.

II ksiądz: ul. Grunwaldzka lewa strona do krzyżówki z ul. Kolejową do Państwa Słowik i ul. Kolejowa od ul. Prusa.