Święto Świętego Szczepana

1. Dziś Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Składka z dzisiejszego dnia przeznaczona jest na Instytut Teologiczno- Pastoralny w Rzeszowie. Dziś po Mszy św. poświęcenie owsa.

2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia: Panu kościelnemu wraz z osobami, które ofiarowały do kościoła gwiazdy betlejemskie i ubrały choinki, LSO za przygotowanie szopki, Panu organiście i chórowi za śpiew, liturgicznej służbie ołtarza, osobom sprzątającym kościół i tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zadbali o to, aby te święta były tak pięknie i radośnie świętowane. „Bóg zapłać”.

3. Jutro święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty – dzień imienin ks. Bpa Ordynariusza. Módlmy się w jego intencji. Tradycyjnie w tym dniu poświęca się wino. Gdyby ktoś chciał je poświęcić, to prosimy przynieść je go kościoła i po Mszy św. dokonamy tego obrzędu.

4. W sobotę zakończenie Starego Roku. Msza św. na zakończeni roku o godz. 16.00. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz Nieszpory, przebłagalne suplikacje i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do licznego udziału w tej dziękczynnej modlitwie.

5. W niedzielę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i dzień modlitw o pokój na świecie.

6. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w czwartek na godz. 8.00 prosimy rodziny z ul. Klasztornej, numery domów: 81, 87, 87a, 95 i 109.

7. Od jutra rozpocznie się wizyta duszpasterska w parafii. Po dwuletniej przerwie pragniemy się spotkać z naszymi parafianami, aby wspólnie pomodlić się w waszych domach i zanieść do waszych rodzin Boże błogosławieństwo. Dlatego prosimy, aby na wizytę duszpasterską w domu przygotować stół nakryty białym obrusem i umieścić na nim krzyż, zapalone świece, Pismo św. oraz wodę święconą z kropidłem. W miarę możliwości starajmy się też całą rodziną uczestniczyć w tych odwiedzinach duszpasterskich.

Wizyta duszpasterska będzie przebiegać w następującym porządku:
Wtorek (27.12) – od godz. 9.00 – 20.00.
I ksiądz: – Żółków Podlas od głównej drogi do góry w stronę Domu Ludowego i Podłazia.
II ksiądz: – Żółków od kapliczki, od pana Andrzeja Bimkowicz, Wądoły w stronę Podłazia.
Środa (28.12)– od godz. 9.00 – 20.00:
I ksiądz: – Żółków lewa strona drogi od numeru 1 do końca w kierunku Majscowej.
II ksiądz: – Żółków- prawa strona drogi od ul Nadbrzeżnej w kierunku Majscowej.
Czwartek (29.12) – od godz. 9.00 – 20.00
I ksiądz: – ul. Nadbrzeżna i ul. Wodna.
II ksiądz: – dokończenie kolędy w Żółkowie.
Piątek (30.12) – od godz. 9.00 – 20.00
I ksiądz: ul. Św. Jana z Dukli – prawa strona od Żółkowa w kierunku ronda, ul. Leśna.
II ksiądz: ul. Św. Jana z Dukli – lewa strona drogi od ul Nadbrzeżnej do kościoła.

8. Przez okres trwania kolędy kancelaria parafialna będzie nieczynna. Ważne i pilne sprawy można załatwić po rannej Mszy św.