Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

1. Dziś Uroczystość Niepokalanego Pocięcia NMP. Na sumie poświęcenie i wręczenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Natomiast od godz. 12.00 do 13.00 będziemy przeżywać modlitewną Godzinę łaski, na którą można przygotować na kartce swoją intencję modlitewną, która zostanie odczytana i powierzona Bogu za wstawiennictwem Maryi Niepokalanie Poczętej.

2. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów można nabyć świece wigilijne przygotowane przez Caritas naszej diecezji w cenie: mała świece – 5 zł, duża – 12 zł.

3. Dzisiaj także obchodzimy także Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej okazji przed kościołem  prowadzona jest zbiórka do puszek na ten cel.

4. W ubiegłą niedzielę parafianie ze Święcan prowadzili u nas zbiórkę na budowę nowego kościoła. Zebrali kwotę 4 013 zł. Proboszcz parafii Święcany wraz z całą wspólnotą parafialną składają wszystkim ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać”.

5. W tym tygodniu zastała zakończona budowa organów w naszym kościele – zarówno instrumentu, jak i prospektu organowego. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia instrumentu. Można dzisiaj po Mszy św. wejść na chór, aby z bliska obejrzeć cały instrument. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy wpłacali na ten cel. Do tej pory udało nam się zebrać ponad połowę potrzebnej kwoty. Brakuje jeszcze 30 tys. zł., dlatego składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ten cel.

6. Msze św. roratnie codziennie o godz. 18.00. Zachęcamy do udziału.

7. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej, a czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. W tym tygodniu w środę, czwartek i piątek wypadają Kwartalne Dni Modlitw w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin.

9. Pan Organista składa serdeczne podziękowanie za życzliwe przyjęcie go przez parafian z opłatkami wigilijnymi i złożone przy tej okazji ofiary. Gdyby ktoś jeszcze potrzebował opłatków, to można je otrzymać po Mszy św. u Pana Organisty.

10. W przyszłą niedzielę po Mszach św., uczniowie, nauczyciele i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 7 w Jaśle, będą rozprowadzać sianko na wigilijny stół oraz stroiki świąteczne. Dochód z formie dobrowolnych datków zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły i uczniów. Bardzo prosimy o wsparcie tej inicjatywy.

11. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę, na godz. 8.00, prosimy rodziny z ulicy Nadbrzeżnej numery: 7, 8, 9, 9a i 10a.