Święto św. Szczepana

1. Dziś Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Instytut Teologiczno-Pastoralny w Rzeszowie. Po Mszy św. błogosławieństwo owsa.

2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przygotowali tak uroczyste przeżywanie tegorocznego Bożego Narodzenia: Panu kościelnemu z osobami, które ofiarowały do kościoła gwiazdy betlejemskie i ubrały choinki, młodzieży, która przygotowała szopkę, scholii za kolędowanie przed Pasterką, Panu organiście i chórowi za śpiew, liturgicznej służbie ołtarza, osobom sprzątającym kościół i tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zadbali o to, aby te święta były tak pięknie i radośnie świętowane. „Bóg zapłać”.

3. Jutro święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty – dzień imienin ks. Bpa Ordynariusza. Módlmy się w jego intencji. Tradycyjnie w tym dniu poświęca się wino. Więc gdyby ktoś chciał je poświęcić, to prosimy przynieść je do kościoła i po Mszy św. dokonamy tego obrzędu.

4. W przyszłą niedzielę, Niedziela Świętej Rodziny.

5. Od jutra rozpocznie się wizyta duszpasterska w parafii. Początek od godz. 9.00 w Żółkowie, w następującym porządku:

Piątek – od godz. 9.00 – 20.00.

I ksiądz: – Podlas od głównej drogi do góry w stronę Domu Ludowego i Podłazia.

II ksiądz: – od kapliczki, od pana Andrzeja Bimkowicz, Wądoły w stronę Podłazia.

Sobota od godz. 9.00 – 19.00:

I ksiądz: – od ul. św. Jana z Dukli, lewa strona drogi w kierunku Majscowej.

II ksiądz: – od ul. św. Jana z Dukli, prawa strona drogi w kierunku Majscowej do pana Wiesława Górczany.

Kapłan odwiedza nasze domy, aby spotkać się ze swymi parafianami, wspólnie pomodlić się z domownikami i zanieść do rodziny Boże błogosławieństwo. Dlatego prosimy, aby w domu przygotować stół nakryty białym obrusem i umieścić na nim krzyż, zapalone świece, Pismo św. oraz wodę święconą z kropidłem. W miarę możliwości starajmy się też całą rodziną uczestniczyć w tych odwiedzinach duszpasterskich.

6. Przez okres trwania kolędy kancelaria parafialna będzie nieczynna. Ważne i pilne sprawy można załatwić po rannej Mszy św.