Niedziela Trójcy Przenajświętszej

1. Dziś o godz. 16.30 nabożeństwo majowe.

2. W poniedziałek zakończenie nabożeństw majowych.

3. We wtorek o godz. 17.00 uroczysta Msza św., podczas której ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. W tym dniu nie będzie już Mszy św. o godz. 18.00.

4. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej.

5. Również w środę przypada 30. Rocznica IV pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski, podczas której odwiedził także Rzeszów. W katedrze rzeszowskiej o godz.18.00 zostanie odprawiona Msza św., a po niej nastąpi odsłonięcie i poświęcenie pomnika św. Jana Pawła II w Parku Papieskim. Transmisja uroczystości na antenie katolickiego radia „Via”.

6. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Po południu o godz. 16.00 cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe i Msza św. Po sumie procesja do czterech ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy w tym roku prosimy mieszkańców następujących osiedli:
I ołtarz – Matki Bożej – mieszkańcy Żółkowa.
II ołtarz – Świętego Józefa – mieszkańcy ul. Nadbrzeżnej i Wodnej.
III ołtarz – Świętej Rodziny – mieszkańcy ul. Młynarskiej, Rzecznej i Lichtarz.
IV ołtarz – Ducha Świętego – mieszkańcy ul. Wojska Polskiego i Granicznej.
Zostały przygotowane nowe konstrukcje pod ołtarze. Za ich wykonanie, transport i zrobienie fundamentu pod ich umocowanie, serdecznie dziękujemy Panom: Grzegorzowi Kurowskiemu, Janowi Korczykowskiemu, Wiesławowi Śmietana, Dariuszowi Kiczek, Stanisławowi Maczuga, Andrzejowi Dybaś i Firmie JKK. Przedstawicieli z poszczególnych grup przygotowujących Ołtarze zapraszamy w poniedziałek na godz. 19.30, aby zapoznać się z ich montażem oraz pomyśleć wcześniej o wystroju. Natomiast w środę wieczorem można już postawić konstrukcje, a w czwartek rano je udekorować. Prosimy też, aby po procesji rozebrać ołtarze i złożyć je w odpowiednim miejscu. Panów strażaków prosimy o asystę podczas procesji. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Przyjeżdżających samochodami na sumę, prosimy, aby nie wjeżdżać na plac kościelny, by nie utrudniać udziału w procesji.
Przez całą Oktawę po Mszy św. popołudniowej procesja eucharystyczna wokół kościoła, na którą też serdecznie zapraszamy.

7. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. i w I piątek od godz. 17.00. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00, a w sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo I sobotnie.

8. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych.

9. Serdecznie dziękujemy kandydatom do bierzmowania i ich rodzicom, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę na godz. 8.00 prosimy rodziny z ul. Kolejowej, nr. domów: 16, 18, 20, 22 i 28.