Niedziela Świętej Rodziny

1. Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo na zakończenie Starego Roku. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz Nieszpory, przebłagalne suplikacje i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do licznego udziału.

2. W poniedziałek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i pierwszy dzień Nowego Roku. Msze św. w porządku niedzielnym.

3. W środę wypada 1 rocznica śmierci ks. Prałata Jana Gibały. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 sprawowaną w jego intencji. Po Mszy św. nowenna do Matki Bożej, a w czwartek o 17.00 cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. W tym tygodniu wypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w I Piątek od godz. 17.30. Chorych z Komunią św. I-piątkową, będziemy odwiedzać w piątek od godz. 9.00.

5. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w porządku niedzielnym. Składka z tego dnia przeznaczona jest na misje. Nabożeństwo I – sobotnie o godz. 16.00. W tym dniu przypada także rocznica konsekracji ks. Bpa Kazimierza Górnego i ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego. Polecajmy ich w naszych modlitwach.

6. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego kończąca okres Bożego Narodzenia. Po południu o godz. 15.00 na plebani spotkanie opłatkowe dla grup parafialnych: Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej, Chóru, Caritasu, Grupy Intronizacyjnej i Grupy Emaus. Serdecznie zapraszamy.

7. Zgodnie z postanowieniem Rady Parafialnej, od nowego roku będzie zatrudniona osoba do sprzątania kościoła. Przy wyjściu z kościoła jest umieszczona skarbonka, do której prosimy składać ofiary na sprzątanie świątyni. Za ofiarność na ten cel składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.

8. W tym tygodniu dalszy ciąg odwiedzin kolędowych w następującym porządku:

Wtorek (02.01) – od godz. 15.00 – 21.00
I  ksiądz: ul. Wojska Polskiego od ronda – lewa strona ulicy do torów.
II Ksiądz: ul. Św. Jana z Dukli prawej strona w kierunku ronda.

Środa (03.01) – od godz. 15.00 – 21.00
I ksiądz: prawa strona ul. Wojska Polskiego od torów do ronda.
II ksiądz: ul. Graniczna od ronda do końca.

Czwartek (04.01) – od godz. 15.00 – 21.00
I ksiądz: ul. Rzeczna, i ul. Lichtarz.
II ksiądz: ul Młynarska.

Piątek (05.01) – od godz. 15.00 – 21.00
I ksiądz: ul. Grunwaldzka – lewa strona od ronda i ul. Pelczara od wjazdu za MPM.
II ksiądz: ul. Grunwaldzka – prawa strona od ronda przy kościele w kierunku Górki  Klasztornej do pomnika.