Niedziela Świętej Rodziny

1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny. Msze św. w porządku niedzielnym. Składka z tego dnia przeznaczona jest na Instytut Teologiczno- Pastoralny w Rzeszowie.
Po Mszy św. poświęcenie owsa.

2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przeżywania tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia: Panu kościelnemu z osobami, które ofiarowały do kościoła gwiazdy betlejemskie i ubrały choinki, ks. wikariuszowi, który z LSO przygotował szopkę, Panu organiście, liturgicznej służbie ołtarza, osobom sprzątającym kościół i tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zadbali o to, aby te święta były tak pięknie i radośnie świętowane. „Bóg zapłać”.

3. W poniedziałek, w liturgiczne święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty przypada dzień Imienin Księdza Biskupa Jana Wątroby. Polecajmy go w naszych modlitwach oddając opiece Bożej za wstawiennictwem Bogarodzicy i świętego Patrona.

4. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej, a w czwartek cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W piątek zakończenie Starego Roku. Msza św. na zakończeni roku o godz. 16.00. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz Nieszpory, przebłagalne suplikacje i hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do licznego udziału w tej dziękczynnej modlitwie. Z racji Sylwestra, Ksiądz Biskup dzielił wszystkim wiernym przebywającym na terytorium diecezji rzeszowskiej, dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru tego dnia i postu od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym.

7. W przyszłą niedzielę, I niedziela miesiąca – składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

8. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w czwartek, na godz. 8.00, prosimy rodziny z ul. św. Jana z Dukli, numery: 6, 8, 12, 16a, 16c, 16d, 18, 18b i 20.

9. Tradycyjne w okresie poświątecznym co roku odbywała się wizyta duszpasterska w parafii. Jednak w tym roku, ze względu na panującą pandemię, nie będziemy mieć możliwości odwiedzenia waszych domów, ale pragniemy zaprosić wszystkich do wspólnego spotkania kolędowego w kościele. Od jutra zapraszamy do kościoła mieszkańców poszczególnych części naszej parafii o godz. 18.00 na uroczystą Mszę św. odprawianą w waszej intencji, a później na wspólne modlitewne spotkanie i błogosławieństwo rodzin Najświętszym Sakramentem. Przychodząc do kościoła przynieśmy z sobą w naczyniu wodę, która zostanie poświęcona podczas nabożeństwa. Będąc w kościele, każda rodzina otrzyma specjalną książeczkę, z której będzie mogła skorzystać podczas wspólnej rodzinnej modlitwy. Po powrocie do domu przygotujmy stół nakryty białym obrusem, krzyż, świece, naczynie z poświęconą w kościele wodą oraz Pismo św. Następnie wspólną modlitwę z otrzymanej książeczki, niech poprowadzi ojciec lub matka rodziny. Po modlitwie można zjeść wspólnie kolację dzieląc się radością wspólnego spotkania.

Na taką formę spotkania kolędowego, zapraszamy wszystkich Parafian w następującym porządku:

27 grudnia 2021 Żółków (lewa strona wraz z Wądołami i Podłaziem)
28 grudnia 2021 Żółków (prawa strona)
29 grudnia 2021 ul. Św. Jana z Dukli (numery nieparzyste) i ul. Leśna
30 grudnia 2021 ul. Św. Jana z Dukli (numery parzyste), ul. Nadbrzeżna i ul. Wodna
3 stycznia 2022 ul. Graniczna, ul. Wojska Polskiego, ul. Rzeczna, ul. Młynarska i ul. Lichtarz
4 stycznia 2022 ul. Grunwaldzka i ul. Zawiszy
5 stycznia 2022 ul. Św. Bpa Pelczara, ul. Weigla, ul. Pigonia
7 stycznia 2022 ul. Kolejowa, ul. Prusa, ul. Sienkiewicza, ul. Reja i ul. Szymborskiej
8 stycznia 2022 ul. Floriańska, ul. Klasztorna, ul. Wileńska, ul. Wiśniowa, ul. Ogrodowa, ul. Św. Faustyny Kowalskiej, ul. Św. Hiacynty Luli i ul. Kwiatowa

Istnieje także możliwość indywidualnego zaproszenia kapłana z wizytą duszpasterską po wcześniejszym zgłoszeniu i umówieniu terminu.
Gdyby ktoś tradycyjnie z racji kolędy chciał złożyć jakąś ofiarę, to może to zrobić w kopercie na tacę. Za zrozumienie i ofiarność składamy wszystkim serdeczne „Bóg zapłać”.