Niedziela Palmowa

1. Dziś Niedziela Palmowa. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i o godz. 16.00 nabożeństwo Gorzkich Żali oraz Msza św. Suma i Gorzkie Żale są transmitowane przez Internet na naszej facebookowej stronie parafialnej. Korzystając z dyspensy ks. biskupa, prosimy o pozostanie w domach i łączenie się ze wspólnotą parafialną w ten sposób. Przypominamy, że codzienna Msza św. popołudniowa również jest transmitowana przez Internet.

2. Serdecznie dziękujemy tym parafianom, którzy na bankowe konto parafii, dokonują dobrowolnych wpłat na funkcjonowanie Seminarium, Diecezji i Parafii. Za zrozumienie i życzliwość wszystkim składamy „Bóg zapłać”.

3. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej.

4. Do sakramentu pokuty będzie można przystąpić od poniedziałku do środy w salce przy kościele w następujących godzinach:

8:00 – 9:00 – spowiada ks. Proboszcz

15:00 – 16:00 – spowiada ks. Prałat

16:00 – 17:00 – spowiada ks. Wikariusz

5. W czwartek rozpoczynamy obchody Triduum Paschalnego. Ze względu na istniejącą sytuację epidemiologiczną, wszystkie nabożeństwa będą się odbywać bez udziału wiernych (do 5 osób). Zapraszamy do udziału w nich poprzez transmisję internetową oraz do wspólnej modlitwy w rodzinach. Szczegółowe propozycję przeżywania tego okresu w naszych domach zostaną zamieszczone na stronie internetowej parafii.

W Wielki Czwartek, o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja indywidualna do godz. 22.00. Prosimy o zachowanie zasad co do liczby wiernych w kościele oraz odległości od siebie.

W Wielki Piątek, adoracja od godz. 7.00. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa bez udziału wiernych, ale transmitowana przez internet. O godz. 18.00 rozpoczniemy liturgię Wielkiego Piątku, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Po zakończeniu liturgii przed ołtarzem będzie wystawiony krzyż do adoracji. Nie możemy go dotykać, ale będzie można mu oddać cześć przez przyklęknięcie lub głęboki skłon. Ofiary składane przy adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie. Modlitwa indywidualna przy Bożym Grobie do godz. 22.00. W tym roku nie będzie straży honorowej przy Bożym Grobie. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

W Wielką Sobotę, adoracja od godz. 7.00. W tym roku nie będzie poświęcenia pokarmów w kościele. Prosimy, aby błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych zrobić w domu według formuły umieszczonej na stronie parafialnej.

Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00. Tego dnia odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych zrobimy w naszych domach. Po zakończeniu liturgii nie będzie już adoracji w kościele.

W Niedzielę Wielkanocną, o godz. 6.00 uroczysta Msza św. Nie będzie procesji rezurekcyjnej. Kolejne Msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 17.00. W drugi dzień Świąt Msze św. w porządku niedzielnym.

6. W zakrystii można nabyć baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas.

7. Ze względu na zbliżające się święta, prosimy o posprzątanie kościoła w czwartek, na godz. 8.00, rodziny z Żółkowa, numery: 156, 179, 185, 143 i 144.