Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej

1. Dziś Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 16.00 nabożeństwo Gorzkich Żali, a po nim Msza św. O godz. 14.30 na plebanii spotkanie Akcji Katolickiej.

2. Dzisiaj także przeżywamy  Światowy Dzień Młodzieży. Na godz. 11.45 do kościoła Ojców Franciszkanów, do świętowania tego Dnia wraz z ks. Biskupem, zapraszamy młodzież naszej parafii, a szczególnie kandydatów do bierzmowania.

3. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom piątkowej drogi krzyżowej ulicami naszej parafii. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Panów Strażaków, Policji i Staży Miejskiej za zapewnienie bezpieczeństwa oraz Siostrom Wizytkom za udostępnienie kościoła i umożliwienie adoracji relikwii Krzyża świętego.

4. W środę na godz. 8.00 zapraszamy do przygotowania Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

5. Także w środę po Mszy św. wieczornej Nowenna do MB Fatimskiej.

6. Zachęcamy do skorzystania przed świętami z sakramentu pokuty. W poniedziałek spowiedź będzie w parafii Bożego Miłosierdzia w Niegłowicach, a we wtorek i środę w parafiach jasielskich. (Plan spowiedzi przedświątecznej w okolicznych parafiach)

7. W czwartek rozpoczynamy obchody Triduum Paschalnego.

W Wielki Czwartek, o godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja do godz. 22.00. Po nabożeństwie będzie można nabyć u członków Parafialnego Zespołu Caritas tradycyjne chlebki.

W Wielki Piątek, adoracja od godz. 7.00. O godz. 15.00 Droga Krzyżowa. O godz. 18.00 rozpoczniemy liturgię Wielkiego Piątku, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja przy Bożym Grobie do godz. 22.00. Panów Strażaków prosimy o podjęcie straży honorowej przy Bożym Grobie. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli tylko trzy posiłki i całkowita wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W Wielką Sobotę, adoracja od godz. 7.00. Poświęcenie pokarmów w kościele parafialnym co pół godziny od 11.00 do 13.00. Natomiast w Żółkowie poświęcenie pokarmów przy kapliczce, na Podłaziu, przy sklepie i przy kapliczce od strony Majscowej od godz. 10.00 do 11.00. Zgodnie z zaleceniem ks. Biskupa, Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 20.00. Tego dnia przyjdźmy do kościoła ze świecami – odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Po zakończeniu liturgii nie będzie już adoracji w kościele.

W Wielką Niedzielę, o godz. 6.00 procesja rezurekcyjna, a po niej uroczysta Msza św. Wielkanocna. Kolejne Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. Po południu nie będzie już Mszy św. Podczas rezurekcji prosimy nie stawiać samochodów blisko kościoła, by nie utrudniały procesji wokół kościoła.

8. W drugi dzień Świąt Msze św. w porządku niedzielnym. Szczegółowy program Nabożeństw i adoracji Wielkiego Tygodnia jest umieszczony w gablocie przy wyjściu z kościoła.

9. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w czwartek, na godz. 8.00, prosimy rodziny ul. Kolejowej, numery parzyste od 2 do 10 i nr 34.

10. Rada Parafialna podjęła decyzję o zakupie nowych organów do kościoła. Cena tego instrumentu wyniesie 80 tys. zł. Prosimy o ofiarność na ten cel.