IV Niedziela Adwentu

1. Dziś Mszę św. w porządku niedzielnym.

2. Na prośbę ks. Bpa, przy wyjściu z kościoła, prowadzona jest zbiórka do puszek na pomoc w kosztownym leczeniu dziewczynki z Ukrainy Sofii Palij. W miarę możliwości prosimy o ofiary na ten cel.

3. Msze św. roratnie w poniedziałek o godz. 18.00 i w Wigilię o godz. 7.00. Zachęcamy do udziału.

4. We wtorek Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Msza św. tylko rano o godz. 7.00. Zwyczajowo w tym dniu powstrzymajmy się od pokarmów mięsnych. Wieczorem zaś zasiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. Rozpocznijmy ją od odczytania fragmentu z Pisma św. o narodzeniu Pana Jezusa, wspólnej rodzinnej modlitwy, łamania się opłatkiem i wspólnym śpiewaniem kolęd. Przy wigilijnym stole obejmijmy pamięcią także tych, którzy odeszli już do wieczności. O północy zapraszamy wszystkich na Pasterkę. Zgodnie z decyzją księdza Biskupa, składka zebrana na Pasterce, będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia, który finansuje Dom samotnej Matki. Kto przyjmie Komunię św. na Pasterce może po raz drugi przystąpić do Stołu Pańskiego w dzień Bożego Narodzenia.

5. W Boże Narodzenie, Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Nie będzie Mszy św. popołudniowej. Natomiast w drugi dzień świąt, czyli św. Szczepana, Msze św. w porządku niedzielnym, a więc o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00.

6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest do nabycia świąteczna prasa katolicka. Znajdziemy w niej wiele ciekawych artykułów, a także kalendarz na nowy rok, płytę z kolędami i śpiewnik kolędowy. Zachęcamy do jej nabywania.

7. W piątek, święto św. Jana apostoła i Ewangelisty – dzień imienin ks. Bpa Ordynariusza. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

8. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny.

9. Serdecznie dziękujemy osobom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół. O posprzątanie kościoła w poniedziałek, na godz. 8.00, prosimy rodziny z ulicy Nadbrzeżnej numery: 11 12, 12a, 12g, 13 i 14 i w piątek po świętach, na godz. 8.00, mieszkańców Żółkowa – numery: 1, 2, 4, 161, 6, 10, i 17.