III Niedziela Adwentu

1. Dziś III niedziela miesiąca. Składka na prace inwestycyjne w naszej parafii.

2. Przy wyjściu z kościoła członkowie Szkolnego Koła Caritas i Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej Nr 7 rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Zebrane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Zachęcamy do włączenia się do tej akcji charytatywnej.

3. Roraty codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

4. We wtorek o godz. 18.00 spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z klasy VIII.

5. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej, a czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek od godz. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z przedświąteczną Komunią św. Bardzo prosimy zgłaszać tych chorych w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. Również w piątek, w godz. od 14.30 do 17.30 z przerwą 16.00 do 16.30, organizujemy przedświąteczną spowiedź parafialną. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości, by móc godnie, po chrześcijańsku przeżywać nadchodzące święta.

8. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy dzieci, które w adwencie uczestniczyły w roratach i zbierały naklejki. Prosimy aby każde dziecko przyniosło swoją podpisaną wyklejankę adwentową, a te dzieci, które zebrały największą ilość naklejek, otrzymają obiecane nagrody.

9. Również w przyszłą niedzielę wypada Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Z tej racji nie będzie Mszy św. popołudniowej. Zwyczajowo w tym dniu powstrzymajmy się od pokarmów mięsnych. Wieczorem zaś zasiądźmy do Wieczerzy Wigilijnej. Rozpocznijmy ją od odczytania fragmentu z Pisma św. o narodzeniu Pana Jezusa, wspólnej rodzinnej modlitwy, łamania się opłatkiem i wspólnym śpiewaniem kolęd. Przy wigilijnym stole obejmijmy pamięcią także tych, którzy odeszli już do wieczności. O północy zapraszamy wszystkich na Pasterkę. Zgodnie z decyzją księdza Biskupa, składka zebrana na Pasterce, będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia, który finansuje Dom samotnej Matki. Kto przyjmie Komunię św. na Pasterce, może po raz drugi przystąpić do Stołu Pańskiego w dzień Bożego Narodzenia.

10. Przypominamy, że w zakrystii u Pana Kościelnego można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny, a u Pana Organisty można się zaopatrzyć w opłatki wigilijne.

11. Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę na godz. 8.00 prosimy rodziny z ul. Św. Jana z Dukli, numery domów: 15, 19, 21a, 21b, 23 i 23b.