II Niedziela Adwentu

1. Dziś I niedziela miesiąca. Składka z tej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Po południu o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe i Msza św.

2. Także dziś obchodzimy Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej okazji przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszek na ten cel.

3. W zakrystii u Pana Kościelnego można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny, a u Pana Organisty można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne.

4. Msze św. roratnie codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

5. W środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i zakończenie Roku św. Józefa. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Natomiast od godz. 12.00 do 13.00 będziemy przeżywać modlitewną „Godzinę łaski”.

6. Na Mszy św. o godz. 18.00 nastąpi poświęcenie i wręczenie medalików dla uczniów klas III przygotowujących się do I Komunii św., a po Mszy św. spotkanie dla tych dzieci oraz ich rodziców. Serdecznie zapraszamy.

7. W czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. W tym tygodniu w środę, czwartek i piątek wypadają Kwartalne Dni Modlitw w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w tej intencji.

9. W związku z rozwijającą się sytuacją epidemiczną, prosimy o przestrzeganie wprowadzonych przez rząd nowych restrykcji sanitarnych. Także z tego powodu, aby uniknąć wielkich zgromadzeń, ks. Biskup podjął decyzję, aby jak to było w minionym roku, nie organizować specjalnych spowiedzi adwentowych. Codziennie przed Mszą św. kapłani dyżurują w konfesjonałach, aby umożliwić wszystkim skorzystanie z sakramentu pokuty. Prosimy więc wcześniej, w dogodnym dla siebie czasie, skorzystać z tego sakramentu, aby z czystym sercem uczestniczyć w świetach Bożego Narodzenia.

10. Osoby, które pragną przyjść z pomocą materialną najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszej parafii, prosimy, aby w najbliższym tygodniu składały w zakrystii u pana kościelnego zakupione artykuły spożywcze i środki czystości, które przed świętami członkowie parafialnego zespołu Caritas dostarczą potrzebującym. Za ofiarność i gest miłości bliźniego składamy wszystkim serdeczne :”Bóg zapłać”.

11. Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę na godz. 8.00 prosimy rodziny z ul. ,św. Jana z Dukli, numery domów: 79, 79a, 80, 81, 83, 85 i 87.