I Niedziela Adwentu

1. Dziś rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy Bożego Narodzenia i na końcu czasów. Wykorzystajmy ten czas do odnowienia i umocnienia naszej więzi z Bogiem i bliźnimi. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych, a o godz. 16.30 różaniec i Msza św.

2. Tradycyjnie już, przez cały Adwent, o godz. 18.00, będziemy odprawiać Roraty. Zapraszamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach, a szczególnie dzieci. Prosimy, aby dzieci przychodziły do kościoła lampionami i przygotowanymi przez siebie i podpisanymi laurkami dla Dzieciątka Jezus, które przed Mszą św. złożą do żłóbka przy ołtarzu. Każdego dnia na zakończenie Mszy św. roratnej będzie losowanie figurki do szopki, którą dziecko zabierze ze sobą do domu.

3. W środę po Mszy św. Nowenna do MB Fatimskiej. W tym dniu rozpoczniemy Triduum modlitw przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Spotkanie grupy Emaus odbędzie się w następnym tygodniu.

4. W czwartek, o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Grupę intronizacyjną. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII

5. W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św., a w I Piątek od godz. 17.00. Odwiedziny chorych z comiesięczną Komunią św. w piątek od godz. 9.00. Będzie to również okazja do skorzystania ze spowiedzi przedświątecznej dla innych chorych z naszej parafii. Dlatego prosimy, aby tych chorych zgłaszać do czwartku w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. W sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Zapraszamy na Godzinę Łaski, czyli adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się o godz. 12.00. Na Mszy świętej popołudniowej odbędzie się poświęcenie i uroczyste wręczenie modlitewników dla kandydatów do bierzmowania z klas VII, VIII i III gimnazjum.

7. W sobotę po Mszy św. spotkanie “KSM-u”.

8. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej okazji przed kościołem będzie prowadzona zbiórka do puszek na ten cel. Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.30 na plebani spotkanie Akcji Katolickiej.

9. Przy wyjściu z kościoła, są wyłożone torby miłosierdzia, a u ministrantów, można się zaopatrzyć w świece Caritas na stół wigilijny. Także Rada Rodziców przy SP nr 7 serdecznie zaprasza przy wyjściu z kościoła na kiermasz bożonarodzeniowy.

10. W ubiegłym tygodniu zostało zamontowane w kościele nowe nagłośnienie. Mamy nadzieję, że poprawi ono słyszalność i ułatwi nam udział w nabożeństwach liturgicznych. Przy tej okazji składamy serdecznie „Bóg zapłać” wszystkim, którzy złożyli ofiary na ten cel. Na wiosnę zostanie jeszcze zainstalowane nagłośnienie wokół kościoła.

11. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w czwartek, na godz. 8.00, prosimy rodziny z ul. Grunwaldzkiej – numery domów od 1A do 7.