I Niedziela Adwentu

1. Dziś I niedziela Adwentu – rozpoczynamy czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wykorzystajmy go do odnowienia i umocnienia naszej więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Po południu o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe.

2. Tradycyjnie już, przez cały Adwent, o godz. 18.00, będziemy odprawiać Msze św. roratnie. Zapraszamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach, a szczególnie dzieci. Podczas tegorocznych rorat dzieci będą otrzymywały naklejki w formie puzzli, które trzeba będzie nakleić na otrzymany szablon. Przygotowane szablony dzieci mogą otrzymać dzisiaj w zakrystii po każdej Mszy św. Dzieci, które zbiorą najwięcej naklejek otrzymają na zakończenie rorat specjalne upominki.

3. Przypominamy, że w zakrystii u Pana Kościelnego można nabyć świece Caritasu na stół wigilijny w cenie: duża świeca – 18 zł., a mała – 8 zł. Również u Pana Organisty, przed lub po Mszy św., można się zaopatrzyć w opłatki wigilijne. Także Caritas naszej diecezji dostarczył „Torby miłosierdzia”, które są wyłożone przy wyjściu z kościoła. Gdyby ktoś chciał zrobić do nich zakupy na paczki świąteczne dla najuboższych mieszkańców naszej parafii, to prosimy je zabrać, zrobić zakupy żywnościowe lub środków czystości i dostarczyć je do zakrystii do 17 grudnia.

4. We wtorek o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII, którzy podczas Mszy św. otrzymają Modlitewniki.

5. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej i spotkanie grupy Emaus, a czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i 18.00. Natomiast od godz. 12.00 do 13.00 będziemy przeżywać modlitewną „Godzinę łaski”. Zachęcamy do skorzystania z tej szczególnej możliwości modlitwy i wypraszania sobie potrzebnych łask Bożych.

7. Natomiast na Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się poświęcenie i wręczenie medalików dla uczniów klas III przygotowujących się do I Komunii św., a po Mszy św. spotkanie dla tych dzieci oraz ich rodziców. Serdecznie zapraszamy.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej okazji przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę do puszek na ten cel.

9. Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały nasz kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę na godz. 8.00 prosimy rodziny z ul. Granicznej, numery domów: 24, 26, 28, 30, 30b, 30c, 30d i 30f.