I Niedziela Adwentu

1. Dziś I niedziela Adwentu – rozpoczynamy czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wykorzystajmy go do odnowienia i umocnienia naszej więzi z Bogiem i bliźnimi. Jest to także I niedziela miesiąca. Składka z tej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

2. Po Mszy św. przedstawicieli parafii ze Święcan będą zbierać do puszek ofiary na budowę swojej świątyni. Bardzo prosimy o życzliwość i wsparcie na ten cel.

3. Tradycyjnie już, przez cały Adwent, o godz. 18.00, będziemy odprawiać Msze św. roratnie. Zapraszamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach, a szczególnie dzieci. Prosimy, aby dzieci przychodziły do kościoła lampionami i przygotowanymi przez siebie podpisanymi laurkami dla Dzieciątka Jezus, które przed Mszą św. złożą do żłóbka przy ołtarzu. Każdego dnia na zakończenie Mszy św., roratnej będzie losowanie jakiegoś elementu dekoracji świątecznych dla jednego dziecka.

4. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej, a czwartek o godz. 17.00 cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W czwartek rozpoczniemy Triduum modlitw przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

6. W I piątek nasza parafia włączy się w akcję „mostu modlitewnego” z Seminarium Duchownym w Rzeszowie. Polega on na wzajemnej modlitwie społeczności seminaryjnej ze wspólnotą parafialną w intencji nowych powołań kapłańskich. Naszą modlitwę rozpoczniemy o godzinie 17.00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą adoracyjną, a po niej Msza św. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

7. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. i w I Piątek od godz. 17.00. Odwiedziny chorych z comiesięczną Komunią św. w piątek od godz. 9.00.

8. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z klasy VIII.

9. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na sumie poświęcenie i wręczenie medalików dla dzieci przygotowujących się i do I Komunii św. Natomiast od godz. 12.00 do 13.00 będziemy przeżywać modlitewną „Godzinę łaski”, na którą można przygotować na kartce swoją intencję modlitewną, która zostanie odczytana i powierzona Bogu za wstawiennictwem Maryi Niepokalanie Poczętej.

10. W tym dniu obchodzimy także Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej okazji przed kościołem będzie prowadzona zbiórka do puszek na ten cel.

11. Także w przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Program rekolekcji jest umieszczony na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.

12. Serdecznie dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu sprzątały kościół. Na ten tydzień o posprzątanie kościoła w sobotę, na godz. 8.00, prosimy rodziny z ulicy Nadbrzeżnej numery: 2, 3, 4, 5, 5a, 6 i 6a.