Zmarł śp. ks. Prałat Jan Gibała

3 stycznia 2023 roku zmarł ks. Prałat Jan Gibała, długoletni proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Urodzony w Kąkolówce śp. ks. Prałat Jan przeżył 75 lat, a zmarł w 50-tym roku kapłaństwa.

Uroczystości pogrzebowe w kościele parafialnym:

środa (4 stycznia 2023 r.)

17:15 – wprowadzenie ciała do kościoła parafialnego
17:30 – modlitwa różańcowa za śp. ks. Prałata Jana
18:00 – Eksporta – Msza św. pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby

czwartek (5 stycznia 2023 r.)

7:00 – modlitwa różańcowa za śp. ks. Prałata Jana
7:30 – 11:30 – modlitwa prowadzona przez Róże Różańcowe oraz Wspólnoty i Grupy Parafialne
11:30 – modlitwa różańcowa za śp. ks. Prałata Jana
12:00 – Msza św. Pogrzebowa pod przewodnictwem bpa Kazimierza Górnego
Po Mszy św. pochówek na cmentarzu w Jaśle przy ul. Mickiewicza

Śp. Ksiądz Jan Gibała syn Franciszka i Julii urodził się 14 stycznia 1947 r. w Kąkolówce (gmina Błażowa)
Po ukończeniu szkoły podstawowej podjął naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Tyczynie. Maturę zdał w 1965 roku. W tym też roku został przyjęty na Wydział Techniczny WSP w Rzeszowie. Po dwóch latach studiów połączonych z pracą w charakterze nauczyciela w szkołach podstawowych w Mogielnicy i Białce, podjął decyzję o wstąpieniu do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, które ukończył pracą dyplomową. Sakrament kapłaństwa przyjął 23 czerwca 1973 roku z rąk Ks. Bpa Bolesława Taborskiego.
Jako wikariusz pracował:
– w Parafii w Domaradzu k. Brzozową w latach 1973-1976
– w Parafii w Dynowie w latach 1976-1977
– w Parafii w Rzeszowie w Kościele Gimnazjalnym Świętego Krzyża w latach 1977-1984
22 sierpnia 1984 r. otrzymał nominację na Proboszcza Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Jaśle – Górka Klasztorna. Pełnił także funkcję Kapelana SS. Wizytek. W trakcie 33 lat troszczenia się o powierzoną mu Parafię podjął trud organizacji budowy nowej świątyni, dzwonnicy i plebanii. W 2017 r. przeszedł na emeryturę, pozostając pośród swoich parafian, nadal z oddaniem posługiwał w konfesjonale i przy ołtarzu Pańskim.
Ks. Prałat Jan Gibała zakończył ziemską drogę pielgrzymowania rano 3 stycznia 2023 r.